Истражување: Ашкабад е најскап град во светот за странски работници

Главниот град на Туркменистан, Ашкабад, е најскапиот град во светот за странски работници, покажуваат резултатите од годинешното истражување на трошоците за ...
| | веќе видена | слични

Скопје се најде на 192-то место во светот од вкупно 209 градови во светот според цените за живот за странски работници според годишното рангирање на ...
| | веќе видена | слични

Деновиве беше објавен 27. извештај на „Мерсер“ за трошоците на живот, за чија изработка биле анализирани податоци од 209 градови на 5 континенти. За да се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Време зa читање: 3 минути Главниот град на Туркменистан, Ашкабад, го престигна Хонг Конг како најскап град во светот за странски работници, покажа ...
| | веќе видена | слични
7 копии
повеќе

Останато

- Политичар кој се плаши од својот народ треба веднаш да се спакува и да ја напушти политиката. Лидерство се покажува и во добри и во лоши моменти. ...
сите 19 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, на изборната конференција на СДСМ Охрид, по која општинската организација доби нов претседател и ново ...
сите 155 | | | веќе видена

„Балканот повеќе не е темпирана бомба, туку симбол на пријателство, а регионалната иницијатива „Отворен Балкан" создава многу можности за подобар живот на ...
сите 291 | | | веќе видена

Во големиот шумски пожар што избувна на Пелопонез кај Патра, пет лица се повредени, а десетина куќи се изгорени, соопшти грчката цивилна заштита. Повредените ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Истражување: Ашкабад е најскап град во светот за странски работници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: