Закаријас: Шефовите на дипломатии на ЕУ расправаат за прашањето за проширување


Министрите за надворешни работи на ЕУ денеска ќе разговараат за многу важно прашање за проширување кон Западен Балкан, изјави Ана Паула Закаријас, министер за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Земјите од регионот треба да се вртат кон себеси, да се поврзат и да се развијат, пред сѐ за доброто на своите граѓани, а Македонија треба да размисли за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

САД најавува зголемување на трговската размена со Македонија, по блокадата од Бугарија за почеток на преговорите со ЕУ. Ваквото сценарио следува по изјавата на ...
| | веќе видена | слични

Двете држави работат на демократизација, антикорупција и промоција на владеење на правото, изјави за Гласот на Америка портпарол на Стејт департментот САД се ...
| | веќе видена | слични

Јосип Јуратовиќ, пратеникот во германскиот Бундестаг од Социјалдемократска партија и водач на пратеничката група за Западен Балкан, сугерира за време на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Политиката не може да се меша со историјата, ниту нешто да смени. За да се гради пријателство и добри односи, треба да се изгради и пријателски амбиент. Ако ...
сите 121 | | | веќе видена

Мене ми се потребни влезните информации од извештајот, за да можам мирно да спијам и слободно да ја донесам и оправдам одлуката, без разлика дали е оставка и ...
сите 294 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи за време на посетата на Њујорк во рамките на неговото учество на 76 заседание на Генералното Собрание, го посети ...
сите 141 | | | веќе видена

Разбираме дека е уплашен, дека го чека казната од граѓаните, но по дебаклот што му се случи на ТВ дуелот, на Мицкоски не му се доволни ниту 10 интервјуа за да ...
сите 243 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Закаријас: Шефовите на дипломатии на ЕУ расправаат за прашањето за проширување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: