Бугарија не попушта за Македонија, ЕУ не сака одвојување од Албанија


Јосип Јуратовиќ, пратеникот во германскиот Бундестаг од Социјалдемократска партија и водач на пратеничката група за Западен Балкан, сугерира за време на ...
| | веќе видена | слични

По потврденото вето од Бугарија за пристапните преговори на Македонија со Европската Унија (ЕУ), пратеникот во германскиот Бундестаг од редовите на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

По повтореното вето од Бугарија за пристапните преговори со ЕУ, пратеникот во германскиот Бундестаг од Социјалдемократска партија и водач на пратеничката група ...
| | веќе видена | слични

Иако на 6 октомври има закажано самит за Западен Балкан и за проширувањето на ЕУ, премиерот не очекува тогаш да дојде до повлекување на блокадата од страна на ...
| | веќе видена | слични

Меѓу главните тему на состанокот покрај економското закрепнување од ковид-19 беше и процесот на проширување на Европската Унија и случувањата поврзани со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ДИМИТРОВ ВЕЛИ ДЕКА НЕ МОЖЕ ДА ИМА НАПРЕДОК КОГА БУГАРИЈА УЦЕНУВА Бугарија го прекршила членот 2 од Договор за добрососедство, изјави денеска Никола Димитров, ...
сите 329 | | | веќе видена

Засега нови рестриктивни мерки или некои препораки нема да има освен тоа што сега е како критериум за влез на настани, угостителски објекти и се бара најмалку ...
сите 485 | | | веќе видена

Охрид, 24. септември 2021 (ИНПРЕС) – Две успешни интервенции забележаа попладнево пожарникарите од охридската Територијална противпожарна единица. Во едниот ...
сите 6 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Обединетите Нации, Антонио Гутереш, предупреди на потенцијална нова студена војна помеѓу Кина и Соединетите држави и побара од земјите ...
сите 192 | | | веќе видена

Веќе неколку дена молчат институциите за случајот со скандалозниот наместен тендер во ЈП Водовод. Наместен тендер како на филм од страна на Шилегов и ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бугарија не попушта за Македонија, ЕУ не сака одвојување од Албанија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: