БНР: Не се очекува промена на позицијата на Софија


10 копии

Претседателот на Собранието Талат Џафери денеска во Брисел имаше средба во хибриден формат со пратениците од Европскиот парламент, Андрас Шидер, Илхан Ќучук и ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Претседателите на парламентите од земјите на Западен Балкан заедно со претседателот на Европскиот Парламент и претседателите на португалскиот и словенечкиот ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Реафирмирана е силната американска поддршка, како и поддршката од повеќе европски центри за почеток на пристапните преговори на Македонија со ЕУ по ...
| | веќе видена | слични

Во заедничката декларација од Вториот самит на претседатели на парламентите на земјите од Западен Балкан, заедно со претседателите на парламентите на Словенија ...
| | веќе видена | слични

Скопје продолжува да бара решение за ветото, но ќе мора да се чека политичка влада во Софија, а евентуалната одлука за старт на преговорите ја очекува во ...
| | веќе видена | слични

Во декларацијата во понеделникот, парламентарците на ЕУ и на Западен Балкан ја истакнаа клучната улога на парламентите во процесот на проширување и истакнаа ...
| | веќе видена | слични

Јосип Јуратовиќ, пратеникот во германскиот Бундестаг од Социјалдемократска партија и водач на пратеничката група за Западен Балкан, сугерира за време на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Политиката не може да се меша со историјата, ниту нешто да смени. За да се гради пријателство и добри односи, треба да се изгради и пријателски амбиент. Ако ...
сите 121 | | | веќе видена

Мене ми се потребни влезните информации од извештајот, за да можам мирно да спијам и слободно да ја донесам и оправдам одлуката, без разлика дали е оставка и ...
сите 294 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи за време на посетата на Њујорк во рамките на неговото учество на 76 заседание на Генералното Собрание, го посети ...
сите 141 | | | веќе видена

Разбираме дека е уплашен, дека го чека казната од граѓаните, но по дебаклот што му се случи на ТВ дуелот, на Мицкоски не му се доволни ниту 10 интервјуа за да ...
сите 243 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БНР: Не се очекува промена на позицијата на Софија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: