Колку долго ќе трае „Женева ефектот“? Амбасадорите се вратија во Вашингтон и Москва

Никој не очекуваше поголемо обновување на односите или нешто слично кога минатата недела се состанаа Џо Бајден и Владимир Путин во Женева, згора на тоа, некои ...
| | веќе видена | слични

Русија и САД имаат шанси за соработка во областите како неширењето на нуклеарно оружје и климатските промени, изјави американскиот претседател Џо Бајден на ...
| | веќе видена | слични

Кинеските и руските челници се договориле на разговорите во понеделникот дека ќе го прошират билатералниот „Договор за добрососедски односи и пријателска ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров во својата колумна за „Комерсант“ напиша дека изјавите што доаѓаат од Вашингтон по самитот на ...
| | веќе видена | слични
5 копии
5 копии

Русија не може да стори ништо друго освен да се грижи за тековната воена насока на НАТО близу границите на Русија, но Москва се надева дека алијансата ќе ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Минималната температура ќе се движи од 14 до 23, а ...
сите 383 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ имаше принципелна позиција дека важно е овие избори да бидат фер и демократски, да не ни се случува како што беше за парламентарните избори да има ...
сите 228 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 157 | | | веќе видена

Вчерашната бројка на 81 новозаразени дополнително ја зголеми загриженоста, откако овој тренд е во постојан пораст неколку дена. Откако вчера на листата се ...
сите 212 | | | веќе видена

Во последните 24 часа во Македонија е потврден 81 нов заболен со коронавирус, соопшти Министерството за здравство.Направени се 5.315 тестирања, а најголем број ...
сите 270 | | | веќе видена

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски, порача премиерот, ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Колку долго ќе трае „Женева ефектот“? Амбасадорите се вратија во Вашингтон и Москва

Од:
До кого (е-маил):
Порака: