НУЛА активни случаи: Во овие единаесет градови нема болни од ковид 19

Состојбата со ковид 19 полека се смирува.Вчера беа регистрирани три нови случаи на заразени со коронавирусот од направени 1.601 тестирања, 15 лица оздравени и ...
| | веќе видена | слични
11 копии
14 копии

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во Македонија од почетокот на епидемијата изнесува 155.682, бројката на оздравени пациенти е 149.977, на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Делта варијантата на Ковид-19 сега е застапена со околу 20 % на сите случаи зарази во Франција, соопшти денеска Министерот за здравство на Франција, Оливие ...
| | веќе видена | слични

Според официјалните податоци на Светската здравствена организација, во последните 24 часа, бројот на нови случаи во светот изнесува 311.291, а земјите кои ...
| | веќе видена | слични

Русите се полни со недоверба кон вакцините против  „ковид-19“ и вакцинацијата напредува бавно, иако има доволно вакцини. Руските власти воведоа низа мерки за ...
| | веќе видена | слични

Според официјалните податоци, руската престолнина имала 124 смртни случаи во последните 24 часа, а вториот по големина руски град 110, со што е срушен рекордот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По протестот во Тетово во кој се бараше одговорност за загинатите 14 лица во пожарот во модуларната болница, 5 лица завршија во осумдневен притвор. Блерим ...
сите 180 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 70 | | | веќе видена

Северна Македонија е на врвот во Европа по бројот на смртни случаи. „Замислете за една и пол година да ги снема Крушево и Вевчани - токму жртви зеде ковидот“, ...
сите 348 | | | веќе видена

Драган Ковачки, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, го проѕва министерот за здравство, Венко Филипче, барајќи да одговори на прашања кои, како што вели, повлекуваат ...
сите 171 | | | веќе видена

Мминистерот за надворешни работи на новата црногорска влада, Ѓорѓе Радуловиќ. потврди дека Црна Гора нема да учествува во проектот „Отворен Балкан“, што го ...
сите 347 | | | веќе видена

Осум ученици и класната се позитивни на коронавирус во основното училиште „Вера Циривири Трена“ во Карпош. Според епидемиолошката процена од утре сите 25 ...
сите 305 | | | веќе видена

18 и 23 годишно лице се најмладите пациенти кои се регистрирани во вчерашната црна ковид статистика на Институт за јавно здравје. 18 годишниот пациент, без ...
сите 170 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НУЛА активни случаи: Во овие единаесет градови нема болни од ковид 19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: