Економски бенефити од легализација на канабис


Доколку постои политичка волја ова може да се направи за релативно краток период, за што треба да се сменат два закони – кривичниот и законот за контрола на ...
| | веќе видена | слични

Ова се дел од заложбите на граѓанските здруженија кои се вклучени во работната група при Владата, чија пак улога е да анализира искуства од странство, да ...
| | веќе видена | слични
17 копии

Во Владата, вчера попладне, се одржа вториот состанок на „Работна група за подготовка на измени и дополнувања на законодавството за декриминализација, ...
| | веќе видена | слични

Дефиниции за поимите декриминализација, легализација и депенализација по однос на статусот на употреба на канабисот, беа утврдени на вчерашниот втор состанок ...
| | веќе видена | слични

Работната група за подготовка на измени и дополнувања на законодавството за декриминализација, легализација и искористување на медицинските, социјалните и ...
| | веќе видена | слични

Останато

- Политичар кој се плаши од својот народ треба веднаш да се спакува и да ја напушти политиката. Лидерство се покажува и во добри и во лоши моменти. ...
сите 19 | | | веќе видена

Во Италија досега со двете дози на вакцина се вакцинирани 60 проценти од граѓаните над 12 годишна возраст, а планот на власта е да постигне 80 проценти ...
сите 392 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, на изборната конференција на СДСМ Охрид, по која општинската организација доби нов претседател и ново ...
сите 155 | | | веќе видена

„Балканот повеќе не е темпирана бомба, туку симбол на пријателство, а регионалната иницијатива „Отворен Балкан" создава многу можности за подобар живот на ...
сите 291 | | | веќе видена

Во големиот шумски пожар што избувна на Пелопонез кај Патра, пет лица се повредени, а десетина куќи се изгорени, соопшти грчката цивилна заштита. Повредените ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Економски бенефити од легализација на канабис

Од:
До кого (е-маил):
Порака: