Данците ја „здробија“ Русија за осминафинале во чест на Ериксен, Финците ќе почекаат!

Данска стигна до фантастична 4:1 победа над Русија за емотивен пласман во осминафиналето на ЕУРО 2020, откако го започнаа турнирот со неверојатните сцени со ...
| | веќе видена | слични

Премиер лигата основа фонд за дефибрилатори што ќе се дистрибуира до малите фудбалски клубови низ Англија. Планот е да се соберат повеќе од 2.000 уреди за ...
| | веќе видена | слични

Данска и Велс попладнево од 18 часот и официјално ја почнуваат осминафиналната програма на Еуро 2020. Данците кои мина низ многу перипетии, но го заслужија ...
| | веќе видена | слични

Со натпреварите Велс – Данска и Италија – Австрија почнуваат осминафиналните возбудувања на Европското првенство. Веројатно цел свет освен жителите на малата ...
| | веќе видена | слични

Холандскиот репрезентативец, Далеј Блинд упати порака за поддршка на Кристијан Ериксен кој пред една недела ја напушти болницата во Копенхаген откако му беше ...
| | веќе видена | слични

Осминафиналната фаза на ЕУРО 2020 ќе стартува во сабота во терминот од 18:00 часот, кога на Јохан Кројф арената во Амстердам ќе вкрстат Велс и Данска. Ова е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Веќе нема калкулирање, нема шанси за поправен меч, за „провлекување“ во наредната фаза – денеска почнуваат осминафиналните дуели на ЕУРО 2020 со 16 желби за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Директорите на Поштите на Србија и Македонија, Зоран Ѓорѓевиќ и Јани Макрадули, во Белград потпишаа Протокол за деловна соработка, во рамки на иницијативата ...
сите 515 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 117 | | | веќе видена

Централна свеченост по повод честувањето на Илинден во Крушево. Свеченоста започна со полагање свежо цвеќе од претседателот Стево Пендаровски и бројни ...
сите 161 | | | веќе видена

Голем удел во бројот на новозаразени периодов се патниците кои доаѓаат од странство, а дали тие се носители на Делта-варијантата се утврдува дополнително, ...
сите 254 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски му порача на министерот за надворешни работи Бујар Османи дека е провокација да се кажува дека Илинден е празник и за ...
сите 402 | | | веќе видена

По избувнувањето на повеќе пожари низ источниот и југоисточниот дел на државата, Дирекцијата за заштита и спасување (ДЗС) одржи итен состанок со цел ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Данците ја „здробија“ Русија за осминафинале во чест на Ериксен, Финците ќе почекаат!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: