100 милиони евра од ЕИБ за кредитна поддршка на 300 компании


2 копии

Очигледно СДСМ и власта на Заев секогаш кога ќе заглават со своите економските политики мораат да се вадат со позитивни практики на власта на владата на ...
| | веќе видена | слични

Нови 100 милиони евра преку шеста кредитна линија на Развојна банка ќе се дадат на стопанството. Владата ќе ја субвенционира каматата на Развојната банка која ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во услови на монетарна стратегија на стабилен девизен курс на денарот, токму инфлацијата и нивото на девизните резерви се двата клучни фактора од кои зависи ...
| | веќе видена | слични
3 копии

И во постковид периодот продолжува поддршката за домашната економија, за малите и средни претпријатија. Потпишан е договор меѓу Министерството за финансии и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерството за финансии потпиша договор со Европската инвестициона банка за 100 милиони евра наменети за евтини кредити кои ќе се реализираат преку ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Во однос на идната поставеност на монетарната политика, ќе продолжиме да ги следиме состојбите во надворешното окружување, а особено во ЕУ, како и домашните ...
| | веќе видена | слични

Гувернерката на Народната банка, Анита Ангеловска-Бежоска, на Третата меѓународна научно-стручна конференција со наслов „Економски и социјални импликации од ...
| | веќе видена | слични

Унгарските компании имаат голем интерес за влез во македонската економија, а особено привлечен за нив е енергетскиот сектор. Сакаат да инвестираат во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ДИМИТРОВ ВЕЛИ ДЕКА НЕ МОЖЕ ДА ИМА НАПРЕДОК КОГА БУГАРИЈА УЦЕНУВА Бугарија го прекршила членот 2 од Договор за добрососедство, изјави денеска Никола Димитров, ...
сите 329 | | | веќе видена

Засега нови рестриктивни мерки или некои препораки нема да има освен тоа што сега е како критериум за влез на настани, угостителски објекти и се бара најмалку ...
сите 485 | | | веќе видена

Охрид, 24. септември 2021 (ИНПРЕС) – Две успешни интервенции забележаа попладнево пожарникарите од охридската Територијална противпожарна единица. Во едниот ...
сите 6 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Обединетите Нации, Антонио Гутереш, предупреди на потенцијална нова студена војна помеѓу Кина и Соединетите држави и побара од земјите ...
сите 192 | | | веќе видена

Веќе неколку дена молчат институциите за случајот со скандалозниот наместен тендер во ЈП Водовод. Наместен тендер како на филм од страна на Шилегов и ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

100 милиони евра од ЕИБ за кредитна поддршка на 300 компании

Од:
До кого (е-маил):
Порака: