Две ѕвезди на Англија во изолација поради Гилмор, а ниту еден од Шкотска

Англиската фудбалска репрезентација ги загуби Мејсон Маунт и Бел Чилвел за вечерашниот дуел со Чешка, затоа што фудбалерите на Челси имале подолг разговор со ...
| | веќе видена | слични

Репрезентацијата на Англија вечерва го игра последниот натпревар од групната фаза на Европското првенство против Чешка. Двете екипи веќе обезбедија пласман во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Англија ќе биде сериозно ослабена за денешниот дуел со Чешка поради неиграњето на Бен Чилвел и на Мејсон Маунт, кои добија решенија за самоизолација поради ...
| | веќе видена | слични

Маунт и Чилвел одат во изолација затоа што биле во близок контакт со заразениот шкотски репрезентативец Били Гилмур. Ќе останат во карантин до 28 јуни, ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Од таборот на Англија соопштија дека Мејсон Маунт и Бен Чилвел ќе бидат во изолација до 28. јуни, тоа значи дека нема да бидат во комбинација за дуелот со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пожарот кај Кочани е локализиран. Чадот од оганот го нема изгорено е голем дел од шумски појас и нискостеблеста вегетација во пречник од десетина километри. ...
сите 232 | | | веќе видена

Протоколот за деловна соработка помеѓу ЈП „Пошта на Србија“ и „Пошта на Северна Македонија“ АД во Белград го потпишаа в.д директорот на Пошта на Србија Зоран ...
сите 524 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец. Максималната температура ќе ...
сите 155 | | | веќе видена

Граничниот премин Богородица од вечерва по 20 часот е повторно отворен за сообраќај, откако попладнево на сила беше одлуката за затворање поради тоа што во ...
сите 99 | | | веќе видена

Според податоците на Центарот за управување со кризи (ЦУК) до вчера до 18 часот на територијата на државата беа активни неколку пожари во скопскиот, ...
сите 220 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Две ѕвезди на Англија во изолација поради Гилмор, а ниту еден од Шкотска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: