Соединетите држави забележаа голем пад на бројот на смртни случаи од ковид и зголемување на бројот на вакцинирани

Бројот на смртни случаи од ковида-19 во Соединетите држави падна под 300 на ден за прв пат од почетокот на пандемијата во таа земја во март 2020 година, додека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Младите во Грција кои се вакцинирани против коронавирусот наскоро ќе добијат не само заштита од КОВИД 19, туку и платежна картичка вредна 150 евра. Младите во ...
| | веќе видена | слични
7 копии
5 копии
6 копии

Главниот град на Обединетите Арапски Емирати, Абу Даби, објави голем број јавни места кои наскоро ќе бидат отворени само за лица вакцинирани против ...
| | веќе видена | слични

Грчката влада објави дека ќе им понуди 150 евра на сите лица од 18 до 25 години со цел да ги мотивира да примат барем една доза од вакцината против ковид-19, ...
| | веќе видена | слични

Младите во Грција кои ќе се вакцинираат против коронавирус од владата ќе добијат и платежна картичка во вредност од 150 евра. Грчката влада тоа го прави со цел ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Анкетната комисија за утврдување на Политичката одговорност на Министерот за здравство Венко Филипче за тетовската трагедија најверојатно ќе почека подобри ...
сите 455 | | | веќе видена

Шест пратенички од Авганистан, заедно со членовите на нивните семејства, денеска преку Тбилис пристигнаа во Атина, а не седум како што првично беше соопштено ...
сите 17 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по посетата на семејство од селото Нераште, погодено од несреќата во ковид-болницата во Тетово, а во врска со ...
сите 144 | | | веќе видена

Синоќа околу 21.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„1737“ во центарот на Скопје настанал пожар во напуштена куќа, соопштија од МВР. Од екипи на ...
сите 114 | | | веќе видена

Патоказот за спроведување на договорот за добрососедство, краткото и долгото име на државата, немешање во внатрешните работи и преговарачката рамка на ЕУ со ...
сите 273 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Соединетите држави забележаа голем пад на бројот на смртни случаи од ковид и зголемување на бројот на вакцинирани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: