ЕУРО 2020 заврши за Македонија, Холандија и Австрија во осминафиналето


Македонската фудбалска репрезентација попладне го игра третиот натпревар од групната фаза. Во Амстердам играме со домаќинот Холандија. Овој натпревар за ...
| | веќе видена | слични

Весли Снајдер одблиску имаше можност да ги следи случувањата на Европското првенство и тој беше еден од многумината кои со стоечки овации го поздравија Горан ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Горан Пандев веќе го одигра последниот натпревар во македонскиот дрес, но засега не донел конечна одлука околу клупската кариера. Досегашниот капитен на ...
| | веќе видена | слични

Горан Пандев се прости од репрезентацијата на Македонија по настапот на Европското првенство, меѓутоа уште нема донесено конечна одлука дали ќе ги закачи ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација – Горан Пандев (37) на ЕУРО 2020 ја заврши репрезентативната кариера. Тој во неколку наврати нагласи дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 145 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 237 | | | веќе видена

Во соседна србија во градот Врање продолжува трендот македонските државјани повеќе да се вакцинираат против ковид-19 од граѓаните на Врање. Според податоците ...
сите 367 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 3.593 тестирања, а регистрирани се 47 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 19, Тетово – 11, Куманово – 6, Битола – 3, Прилеп, ...
сите 314 | | | веќе видена

Албанија и понатаму е една од најкорумпираните земји во Европа, според Индексот за перцепција на корупција и други показатели, пренесува Ора њуз, повикувајќи ...
сите 228 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕУРО 2020 заврши за Македонија, Холандија и Австрија во осминафиналето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: