Ангеловски со офанзивна формација против Холандија


Македонската фудбалска репрезентација попладне го игра третиот натпревар од групната фаза. Во Амстердам играме со домаќинот Холандија. Овој натпревар за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Игор Ангеловски заокружи една незаборавна етапа во кариерата и после шест години го напушти кормилото на македонската фудбалска репрезентација, место кое реши ...
| | веќе видена | слични

Пред неколку дена се појави шпекулацијата дека Игор Ангеловски е мета на Фенербахче за тренерски ангажман, но во тие информации, селекторот на Македонија беше ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Игор Ангеловски е прв фаворит за кормилото на Фенербахче, популарниот Мрме имал средба со претседателот на „сино-жолтите", Али Коч.Медиумите од Турција ...
| | веќе видена | слични

По разделбата со Емре Белизоглу, бројот на кандидати за нов тренер на екипата на турскиот гигант Фенербахче се стесни на само три имиња. Како што утрово ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот селектор Игор Ангеловски излезе во преден план во трката за нов тренер на Фенербахче, откако нашиот стручњак го импресионирал претседателот Али ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се кројат нови рестриктивни мерки - во пресрет на зимата се стега обрачот околу можноста за влез во угостителски објекти и шопинг центрите. Здравствените ...
сите 90 | | | веќе видена

Ова не е фер и демократска трка и поткупот е брутален со самото тоа што ВМРО-ДПМНЕ по трет пат почнува изборна кампања со комплетно замрзнат имот. Ние не ...
сите 525 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 242 | | | веќе видена

НАЈАВЕНА Е НОВА МЕРКА Министерот за здравство Венко Вилипче денеска изјави дека засега здравствените власти не размислуваат за воведување задолжителна ...
сите 122 | | | веќе видена

Цените на горивата забележаа скок. Исходот од вчерашната одлука на РКЕ е да поскапат и бензините и дизелот. Цените на бензините од полноќ се зголемија за два ...
сите 48 | | | веќе видена

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Ж.Т.(19) од с.Туденце, општина Јегуновце, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „прикажување ...
сите 286 | | | веќе видена

Додека кај нас, кога е корона вирусот во прашање, вообичаено „се е под контрола“ поради што сме на второ место во светот по смртност, а денеска Филипче ...
сите 335 | | | веќе видена

Денеска се одбележуваат 28 години од првиот натпревар на македонската фудбалска репрезентација. Онаа прва генерација на фудбалери која во Крањ ја совлада ...
сите 37 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ангеловски со офанзивна формација против Холандија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: