Костадинов: Македонскиот идентитет е заштитен, сторивме сè, на ред е ЕУ да испорача


Она што е важно е меѓународната поддршка којашто е евидентна, деновиве ја добиваме буквално од цела Европа, се надевам на позитивен исход искрено, но останува ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Владимир Ѓорчев, секретар за меѓународна соработка на ВМРО-ДПМНЕ на гостување во „Анализа 24“ што се емитува на телевизја 24 рече дека Португалија како ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владимир Ѓорчев, секретар за меѓународна соработка на ВМРО-ДПМНЕ на гостување во емисијата „24 анализа“ што се емитува на телевизја 24 рече дека Владата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Искрената битка е да се зачува идентитетот и истовремено да станеме членка на НАТО и ЕУ, тоа го прави оваа влада. Да имаше предавство немаше да имаме вето од ...
| | веќе видена | слични

„Причината за реакцијата на Бугарија е предлогот на ЕУ целото европско законодавство да се преведе на македонски јазик. Тоа беше нашата битка, интерес на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денес поради твит на Заев и Грција најави блокада, Македонија е блокирана од сите страни, не само од Бугарија за преговори со ЕУ, рече Владимир Ѓорчев, ...
| | веќе видена | слични

Португалија како претседавач со ЕУ се обидува да најде средина за надминување на проблемот со Бугарија, откако премиерот Зоран Заев ја доведе Македонија во ...
| | веќе видена | слични

Влатко Ѓорчев пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ во емисијата 24 анализа истакна дека владата на Зоран Заев направи се за да ги урниса ммакедонските позиции за да биде ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 105 | | | веќе видена

Директорите на Поштите на Србија и Македонија, Зоран Ѓорѓевиќ и Јани Макрадули денеска во Белград потпишаа Протокол за деловна соработка, во рамки на ...
сите 515 | | | веќе видена

Пожарот кај Кочани во текот на ноќта е локализиран и ставен под контрола, соопштија надлежните, јавува инфо.мк. На одделни места во близина на селото Тркање ...
сите 168 | | | веќе видена

Кога не можеме да одбележиме заедничка достоинствена прослава на Илинден, нарекувајќи ја циркуска церемонија, зошто им се лутиме на тие што знаат како да го ...
сите 186 | | | веќе видена

Полициски службеници од СВР Тетово денеска приведоа две лица од с.Брвеница поради незаконско емитување на авторски содржини. Како што соопшти МВР, лишени од ...
сите 314 | | | веќе видена

Можни се нови ограничувања на есен, но само за невакцинирани, кажа министерот за здравство Филипче, изјави декан ајдобра заштита од коронавирус и сите ...
сите 258 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Костадинов: Македонскиот идентитет е заштитен, сторивме сè, на ред е ЕУ да испорача

Од:
До кого (е-маил):
Порака: