Николовски вели: Ќе ја сопреме корупцијата ако секој тргне од себе

9 копии

Спасовски, како што соопшти МВР, се заблагодарил за работниот состанок и за континуираната поддршка што Организацијата за безбедност и соработка на Европа ја ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Независниот синдикат на полицијата на денешната прес-конференција го изрази своето незадоволство од потпишувањето на Колективниот договор од страна на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата, Љупчо Николовски, министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и министерот за правда Бојан Маричиќ, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, кој беше домаќин на церемонијата во Охрид по повод свечено усвојување на Регионалниот патоказ за борба против ...
| | веќе видена | слични

Корупцијата и криминалот не познаваат граници. Мораме да бидеме единствени во заложбите кои ги преземаме на национално и регионално ниво. Ова е заедничка ...
| | веќе видена | слични

Во рамки на првата билатерална средба на министерот Спасовски со косовскиот колега Џељаљ Свечла беше потпишан Протоколот меѓу министерството за внатрешни ...
| | веќе видена | слични

Денеска министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во Охрид беше домаќин на церемонијата по повод свечено усвојување на Регионалниот патоказ за борба ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Венко Филипче и Зоран Заев наместо да си дадат оставки тие дефокусираат и апсат луѓе кои што мирно протестираа, одговори портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче ...
сите 205 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 3.747 тестирања, а регистрирани се 491 нови случаи на Ковид-19: Скопје – ...
сите 568 | | | веќе видена

Анкетната комисија за утврдување на Политичката одговорност на Министерот за здравство Венко Филипче за тетовската трагедија најверојатно ќе почека подобри ...
сите 145 | | | веќе видена

Лекари, медицински персонал, роднини на жртвите даваа исказ пред обвинителите кои ја водат истрагата за трагедијата во тетовската болница. Дополнително се ...
сите 296 | | | веќе видена

Синоќа околу 21.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„1737“ во центарот на Скопје настанал пожар во напуштена куќа, соопштија од МВР. Од екипи на ...
сите 114 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски учествуваше на виртуелниот Глобален самит за борба против Ковид-19: Крај на пандемијата и поставување на подобри основи како ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николовски вели: Ќе ја сопреме корупцијата ако секој тргне од себе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: