„CreatINNES“ – можности за поддршка на креативни бизниси и старт-апи

11 копии

Време зa читање: 3 минути Малите и средните претпријатија се од клучно значење за постигнување одржлив економски раст. Тие се важен фактор за одржување на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

По повод одбележување на Меѓународниот ден на малите и средни претпријатија воспоставен од Организацијата на Обединетите Нации со цел да се подигне јавната ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Викендов се одржува вториот модул на Школата за политики при Претседателскиот центар за политичко образование со поддршка од партнерската фондација „Фридрих ...
| | веќе видена | слични

Учесниците на Школата за политики во рамки на вториот модул имаат можност да ги унапредат своите знаења на социо-економски теми поврзани со дигитализација и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Наградата Предводник на целите за одржлив развој е доделена на компанијата за своите општествено одговорни практики Посветеност на превенирање на климатските ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонски Телеком е добитник на наградата Предводник на целите за одржлив развој за 2021 година за своите општествено одговорни практики, што по втор пат ја ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Народната банка и Економскиот факултет – Скопје при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје ја засилуваат соработката со заеднички вложувања во ...
| | веќе видена | слични

Марија Георгиевска уредник и водител на економската емисија Профит на Наша ТВ, го доби престижното признание за Поединец – предводник во остварување на целите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 132 | | | веќе видена

Централна свеченост по повод честувањето на Илинден во Крушево. Свеченоста започна со полагање свежо цвеќе од претседателот Стево Пендаровски и бројни ...
сите 188 | | | веќе видена

Невладината организација Движење за демократија (ДД) одржа денеска симболична акција пред амбасадата на Албанија во Косово против иницијативата „Отворен ...
сите 381 | | | веќе видена

Катастрофалната реакција на власта во случајот со пожарот во Кочани ги загрози имотите и животите на граѓаните. Да биде срамот поголем додека граѓаните со голи ...
сите 261 | | | веќе видена

Можни се нови ограничувања на есен, но само за невакцинирани Министерот за здравство Венко Филипче, изјави дека голем удел во бројот на новозаразени со вирусот ...
сите 255 | | | веќе видена

Скопје и Тетово се градовите во кои бројот на новозаразени со коронавирусот и натаму расте. Според вчерашната статистика, од 54 новорегистирнани случаи од ...
сите 283 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„CreatINNES“ – можности за поддршка на креативни бизниси и старт-апи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: