Велика Британија подготвува план за трета доза од вакцината


2 копии

Во Русија нема смртни случаи директно поврзани со вакцинација против вирусот корона, изјави рускиот министер за здравство Михаил Мурашко за телевизијата „Први ...
| | веќе видена | слични
8 копии
4 копии

Трета доза на вакцината „АстраЗенека“ произведува силен имунолошки одговор против Ковид-19, објавија медицински експерти од Универзитетот Оксфорд кој заедно со ...
| | веќе видена | слични

Во своето гостување во „Утрински брифинг“, докторот Солески објаснува дали и кои нуспојави може да се очекуваат од вакцината „Синовак“, со која ќе продолжи ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 106 | | | веќе видена

Директорите на Поштите на Србија и Македонија, Зоран Ѓорѓевиќ и Јани Макрадули денеска во Белград потпишаа Протокол за деловна соработка, во рамки на ...
сите 515 | | | веќе видена

Пожарот кај Кочани во текот на ноќта е локализиран и ставен под контрола, соопштија надлежните, јавува инфо.мк. На одделни места во близина на селото Тркање ...
сите 198 | | | веќе видена

Кога не можеме да одбележиме заедничка достоинствена прослава на Илинден, нарекувајќи ја циркуска церемонија, зошто им се лутиме на тие што знаат како да го ...
сите 185 | | | веќе видена

Полициски службеници од СВР Тетово денеска приведоа две лица од с.Брвеница поради незаконско емитување на авторски содржини. Како што соопшти МВР, лишени од ...
сите 314 | | | веќе видена

Можни се нови ограничувања на есен, но само за невакцинирани, кажа министерот за здравство Филипче, изјави декан ајдобра заштита од коронавирус и сите ...
сите 258 | | | веќе видена

Претседателот на Бугарија, Румен Радев, остварил телефонски повик доцна синоќа со македонскиот претседател Стево Пендаровски во врска со огнената стихија во ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Велика Британија подготвува план за трета доза од вакцината

Од:
До кого (е-маил):
Порака: