Израел ги повикa адолесцентите да се вакцинираат


Квинсленд воведе тридневен карантин во својот главен град Бризбејн, а Перт, главниот град на Западна Австралија, денеска го почна четиридневниот карантин, ...
| | веќе видена | слични

Мал е процентот на оние кои ја имале првата алфа варијанта на коронавирусот да се заразат со нова делта варијанта бидејќи студиите што се достапни покажуваат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Словенечкиот министер за здравство Јанез Поклукар во понеделникот предупреди на опасноста од четврт бран на епидемијата со Ковид-19, како резултат на падот на ...
| | веќе видена | слични

Москва досега забележа најголем број на жртви од „Ковида-19“, како резултат на ширењето на делта, што ги принуди земјите низ регионот на Азија-Пацифик повторно ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Секоја втора нова инфекција со коронавирус во Германија е најверојатно со варијанта Делта, соопшти денеска Институтот за инфективни болести Роберт Кох, јави ...
| | веќе видена | слични

Секвенционирањето на геномот покажало дека варијантата делта, која првично е идентификувана во Индија, претставува 36 проценти од инфекциите во неделата од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Велика Британија се регистрирани случаи на зараза со ламба варијантата на коронавирусот, првпат идентификувана во Јужна Америка, пренесува весникот Express ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Директорот на ЦУК Стојанчо Ангелов во Тема на денот на Сител телевизија изјави дека пожарот во Кочани се развил неочекувано, дека бил контролиран и не постоела ...
сите 244 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика ги повикува работодавачите, негователите и воспитувачите во градинките, вработените во Центрите за социјална ...
сите 157 | | | веќе видена

Откако беше разрешена, од кабинетот на премиерот Заев велат дека Ана Петровска е квалитетен кадар и ќе и биде понудена функција во Министерството за животна ...
сите 64 | | | веќе видена

Вакцинираното лице има осум пати помала веројатност да се зарази од делта во споредба со невакцинирано лице и 25 пати помала веројатност да бидат ...
сите 502 | | | веќе видена

На партиски собири дел од членството на актуелната директорка на Инфективната клинка, Милена Стевановиќ, веќе ѝ се обраќа со „градоначалничке“, брифираат ...
сите 154 | | | веќе видена

По наредба на премиерот Стефан Јанев, Бугарија испраќа поддршка за справување со пожарите што избија на територијата на Република Македонија објави бугарската ...
сите 157 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Израел ги повикa адолесцентите да се вакцинираат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: