Полјаците први ќе го видат Охрид, Холанѓаните доаѓаат во јули

Кањонот Матка, Старата скопска чаршија, тврдината Кале, центарот на градот Скопје, музеите и планината Водно се најатрактивните локации за туристите кои го ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Премиерот Зоран Заев синоќа во Струга имал средба со претставници на 40 тур оператори и хотелиери од Полска на која ги претставил придобивките од кампањата ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев се обрати на средба на претставници на 40 тур оператори и на хотелиери од Полска во ...
| | веќе видена | слични

На средбата, која што се организираше во соработка и со полската агенција Рего Бис, која неделно има три чартер линии за Охрид од Варшава и Катовице, со кои ...
| | веќе видена | слични

ОХРИД Горди сме што врз основа на добрата промоција и заинтересираноста на полските туроператори, веќе ги имаме првите добри показатели за оваа туристичка ...
| | веќе видена | слични

Со смислени целисходни кампањи до нови странски туристи Туризмолозите посочуваат дека се потребни нови и агресивни пропаганди со кои ќе се привлекуваат ...
| | веќе видена | слични

Со покачување на температурите, скопјани, но и голем број граѓани од внатрешноста на земјата, како и странски туристи, ладовина бараат искачувајќи се на Водно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот на Грција, Кирјакос Мицотакис денеска во обраќање до јавноста предупреди дека земјата се соочува со најнеиздржелив топлотен бран од 1987 година, кога ...
сите 409 | | | веќе видена

Невладината организација Движење за демократија (ДД) одржа денеска симболична акција пред амбасадата на Албанија во Косово против иницијативата „Отворен ...
сите 53 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кои претходно потврди дека нема да присуствува на централната манифестација на одбележување на денешниот празник ...
сите 202 | | | веќе видена

Благ пораст на нови случаи е забележан и во земјава, што според министерот за здравство, Венко Филипче, се должи на патувањата и годишните одмори. Во изјава за ...
сите 252 | | | веќе видена

Директорите на Поштите на Србија и Македонија, Зоран Ѓорѓевиќ и Јани Макрадули, во Белград потпишаа Протокол за деловна соработка, во рамки на иницијативата ...
сите 201 | | | веќе видена

Гори борова шума во близина на појасот меѓу општините Делчево и Пехчево. Пожарот е пријавен од страна на совесни граѓани, а го потврдија од Територијалната ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полјаците први ќе го видат Охрид, Холанѓаните доаѓаат во јули

Од:
До кого (е-маил):
Порака: