Лина Ѓорческа, тенисерка: „За 10 години ќе бидам меѓу најдобрите 50 светски тенисерки“


Лина Ѓорческа, најдобрата македонска тенисерка, во следните 10 години за себе гледа светла иднина и многубројни освоени светски турнири. Во новото видео од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Приказната на Софија Дацева, новата хероина на Халкбанк и основачка на две компании што развиваат иновативни технолошки процеси во прехранбената индустрија, е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Премиерот на Грција, Кирјакос Мицотакис денеска во обраќање до јавноста предупреди дека земјата се соочува со најнеиздржелив топлотен бран од 1987 година, кога ...
сите 454 | | | веќе видена

Поранешниот политичар и сараевски професор Златко Лагумџија, го критикуваше Претседателството на Босна и Херцеговина затоа што не ја вклучило државата во ...
сите 522 | | | веќе видена

Повеќе пожари ја зафатија Македонија, а како што информираат од противпожарната единица Куманово, пожар има и во Општина Старо Нагоричане кај Кокино и ...
сите 189 | | | веќе видена

Голем удел во бројот на новозаразени периодов се патниците кои доаѓаат од странство, а дали тие се носители на Делта-варијантата се утврдува дополнително, ...
сите 255 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лина Ѓорческа, тенисерка: „За 10 години ќе бидам меѓу најдобрите 50 светски тенисерки“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: