Продолжува трендот на намален број на заболени од Ковид-19, во последната статистика нема починати лица

Во државата веќе неколку денови по ред се бележи тренд на намален број на новозаболени од Ковид-19. Во вчерашната статистика од Министерството за здравство беа ...
| | веќе видена | слични

Според официјалните податоци на Светската здравствена организација, во последните 24 часа, бројот на нови случаи во светот изнесува 311.291, а земјите кои ...
| | веќе видена | слични

Русите се полни со недоверба кон вакцините против  „ковид-19“ и вакцинацијата напредува бавно, иако има доволно вакцини. Руските власти воведоа низа мерки за ...
| | веќе видена | слични

Како дел од постепеното олеснување на мерките за борба против ширењето на КОВИД-19, од денеска ќе биде укинат полицискиот час меѓу 1.30 и 5.30 часот во Грција, ...
| | веќе видена | слични

Според официјалните податоци, руската престолнина имала 124 смртни случаи во последните 24 часа, а вториот по големина руски град 110, со што е срушен рекордот ...
| | веќе видена | слични
27 копии
5 копии
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кои претходно потврди дека нема да присуствува на централната манифестација на одбележување на денешниот празник ...
сите 211 | | | веќе видена

Невладината организација Движење за демократија (ДД) одржа денеска симболична акција пред амбасадата на Албанија во Косово против иницијативата „Отворен ...
сите 379 | | | веќе видена

Благ пораст на нови случаи е забележан и во земјава, што според министерот за здравство, Венко Филипче, се должи на патувањата и годишните одмори. Во изјава за ...
сите 252 | | | веќе видена

Директорите на Поштите на Србија и Македонија, Зоран Ѓорѓевиќ и Јани Макрадули, во Белград потпишаа Протокол за деловна соработка, во рамки на иницијативата ...
сите 206 | | | веќе видена

Во големите пожари кои ја зафатија Турција, загинале осумина лица. Оттаму пристигнуваат застрашувачки снимки кои покажуваат евакуација на туристи со чамци и ...
сите 352 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Продолжува трендот на намален број на заболени од Ковид-19, во последната статистика нема починати лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: