МВР со детали за тешката сообраќајка на патот Штип-Кочани, двајца возачи загинаа


На 20.06.2021 во 14.10 часот било пријавено дека на експресниот пат Штип-Кочани, во близина на нас.„Три чешми“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко ...
| | веќе видена | слични
5 копии
4 копии

Вчера во 18.40 часот во СВР Штип било пријавено дека на регионалниот пат во близина на место викано „Киселица“ - Пробиштип, мотоцикл „томос АПН“, со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

46 годишен пешак од Прилеп завршил со тешки телесни повреди откако вчера во него удрило патничко моторно возило на патот Битола-Ресен. За случката од МВР ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Вчерашната бројка на 81 новозаразени дополнително ја зголеми загриженоста, откако овој тренд е во постојан пораст неколку дена. Откако вчера на листата се ...
сите 350 | | | веќе видена

Балканот веќе не е темпирана бомба, туку симбол на пријателство, а регионалната иницијатива „Отворен Балкан“ сега ни создава можности да направиме многу и сами ...
сите 301 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, на изборната конференција на СДСМ Охрид, по која општинската организација доби нов претседател и ново ...
сите 156 | | | веќе видена

Претседателот на државата Стево Пендаровски, утре, по повод 2 Август, Илинден – Денот на Републиката, ќе присуствува на чествувањето на државниот празник во ...
сите 171 | | | веќе видена

Во големиот шумски пожар што избувна на Пелопонез кај Патра, пет лица се повредени, а десетина куќи се изгорени, соопшти грчката цивилна заштита. Повредените ...
сите 145 | | | веќе видена

Државниот секретар во Министерството за здравство на Србија, д -р Мирсад Ѓерлек, истакна дека четвртиот бран на корона вирусот е неизбежен. „Не верувам дека со ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МВР со детали за тешката сообраќајка на патот Штип-Кочани, двајца возачи загинаа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: