Попладне невреме со пороен дожд и грмежи, од утре топол бран

32 копии
9 копии

Високите температури се стрес за животните и тој може да се манифестира со намалено консумирање на храна, зголемена потреба за вода, намалено производство на ...
| | веќе видена | слични

Уште од рано наутро започнаа жештините во Македонија. Според информациите на УХМР продолжува периодот на сончево и многу топло време, од вторник повторно со ...
| | веќе видена | слични

Агенцијата за храна и ветеринарство даде препораки за конзумирање на храната во услови на високи температури кои се најавуваат следните денови. Од Агенцијата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гори и во близина на Прилеп. Читател на Македонски медиа сервис пак , преку фотографија извести дека гори и на планинскиот превој Плетвар во близина на ...
сите 297 | | | веќе видена

Дека последните анализи се во тек пред потпишување на рамковниот договор за изградба на брзата пруга Белград-Ниш-Прешево, соопшти денеска претседателот на ...
сите 535 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика ги повикува работодавачите, негователите и воспитувачите во градинките, вработените во Центрите за социјална ...
сите 155 | | | веќе видена

На денешната седница владата ја разреши Ана Петровска од функцијата в.д. Директорка на Државниот инспекторат за животна средина (дижс) и на нејзино место го ...
сите 74 | | | веќе видена

На партиски собири дел од членството на актуелната директорка на Инфективната клинка, Милена Стевановиќ, веќе ѝ се обраќа со „градоначалничке“, брифираат ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Попладне невреме со пороен дожд и грмежи, од утре топол бран

Од:
До кого (е-маил):
Порака: