Не се планираат рестрикции и дополнителни мерки поради индискиот сој во државата

Не планираме рестрикции и дополнителни мерки поради случајот на индиски сој во земјава, но будно ја следиме ситуацијата и епидемиолошката состојба“, вели ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Со два авиона вчера на скопскиот аеродром пристигнаа 500-те илјади вакцини што Владата ги набави од кинескиот производител „Синовак“. Станува збор за најголема ...
| | веќе видена | слични

Во Македонија и натаму продолжува стабилизирањето на состојбата со коронавирусот. И во текот на претходното деноноќие не беше регистриран ниту еден смртен ...
| | веќе видена | слични

Според државната секретарка во Министерството за здравство Иванка Стојаноски, која заедно со кинескиот амбасадор Џанг Ѕуо ги пречекаа вакцините, со оваа пратка ...
| | веќе видена | слични

Станува збор за најголема пратка вакцини пристигната во земјава, а вакцините ќе бидат распоредени во градовите низ државата. Според државната секретарка во ...
| | веќе видена | слични

Со два авиони претпладнево на скопскиот аеродром пристигнаа долгоочекуваните половина милион вакцини “Синовак” од Кина. Спакувани во специјални пакети со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за здравство, Венко Филипче, не ја пречека најголемата пратка вакцини која пристигна денес во земјава. Двата авиона кои од Кина слетаа со 500.000 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Поранешниот политичар и сараевски професор Златко Лагумџија, го критикуваше Претседателството на Босна и Херцеговина затоа што не ја вклучило државата во ...
сите 522 | | | веќе видена

Голем удел во бројот на новозаразени периодов се патниците кои доаѓаат од странство, а дали тие се носители на Делта-варијантата се утврдува дополнително, ...
сите 255 | | | веќе видена

Повеќе пожари ја зафатија Македонија, а како што информираат од противпожарната единица Куманово, пожар има и во Општина Старо Нагоричане кај Кокино и ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Не се планираат рестрикции и дополнителни мерки поради индискиот сој во државата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: