Ангеловски даде одговор на најпоставуваното тактичко прашање: Тоа не е импровизација, така ја победивме Германија!


Игор Ангеловски порача дека последниот меч на Горан Пандев во националниот дрес треба да биде мотив плус за остварување на добар резултат против Холандија, но ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Игор Ангеловски заокружи една незаборавна етапа во кариерата и после шест години го напушти кормилото на македонската фудбалска репрезентација, место кое реши ...
| | веќе видена | слични

Пред неколку дена се појави шпекулацијата дека Игор Ангеловски е мета на Фенербахче за тренерски ангажман, но во тие информации, селекторот на Македонија беше ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Игор Ангеловски е прв фаворит за кормилото на Фенербахче, популарниот Мрме имал средба со претседателот на „сино-жолтите", Али Коч.Медиумите од Турција ...
| | веќе видена | слични

По разделбата со Емре Белизоглу, бројот на кандидати за нов тренер на екипата на турскиот гигант Фенербахче се стесни на само три имиња. Како што утрово ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот селектор Игор Ангеловски излезе во преден план во трката за нов тренер на Фенербахче, откако нашиот стручњак го импресионирал претседателот Али ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како што ветив пред граѓаните за време на кампањата, нема чекање, веднаш го реализираме првото клучно ветување, го слушаме гласот и потребите на граѓаните.Од ...
сите 670 | | | веќе видена

Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев можат да обезбедат напредок на патот кон ЕУ само ако државата има такви политики и на локално ниво, наместо ...
сите 819 | | | веќе видена

Државната изборна комисија информира дека лицата на кои им е признаено правото на глас како болно и немоќно лице тоа право ќе го остварат и во втор изборен ...
сите 625 | | | веќе видена

Вицепремиерот за европски прашања, Никола Димитров, денеска копретседаваше заедно со Михаела Матуела од ГД НЕАР надлежна за Македонија и Албанија во Европската ...
сите 268 | | | веќе видена

Холивудскиот актер Алек Болдвин пукал од реплика пиштол на филмски сет во Ново Мексико, при што ја убил директорката на фотографија Халина Хачинс и го ранил ...
сите 45 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Охрид од ВМРО-ДПМНЕ, д-р Кирил Пецаков, најави дека доколку тој биде избран за да го води градот, охриѓани сами ќе одлучуваат за ...
сите 52 | | | веќе видена

Кичевската дијаспора ги повикува „сонародниците да гласаат за кандидатот Албанец“ во Кичево Обединетата кичевска дијаспора преку соопштение ги повика ...
сите 125 | | | веќе видена

Формално правно мораме да ги запазиме процедурите. Треба прво да се внесе забелешката во дневникот на денот на гласање, рече претседателот на ДИК, Александар ...
сите 306 | | | веќе видена

„Ќе продолжиме со активна поддршка на спортските клубови. Ќе обезбедиме повеќе средства за развој на спортот преку општинскиот сојуз на спортови. Ќе ...
сите 171 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ангеловски даде одговор на најпоставуваното тактичко прашање: Тоа не е импровизација, така ја победивме Германија!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: