МВР со детали за сообраќајката во која загинаа две лица

4 копии

Вчера во 18.40 часот во СВР Штип било пријавено дека на регионалниот пат во близина на место викано „Киселица“ - Пробиштип, мотоцикл „томос АПН“, со ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

46 годишен пешак од Прилеп завршил со тешки телесни повреди откако вчера во него удрило патничко моторно возило на патот Битола-Ресен. За случката од МВР ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Сообраќајка во која учествувале три возила се случила утрово на булеварот Партизански одреди, пред мостот Обединети нации, јавува Телма. Ова предизвика голем ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Минималната температура ќе се движи од 14 до 23, а ...
сите 383 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ имаше принципелна позиција дека важно е овие избори да бидат фер и демократски, да не ни се случува како што беше за парламентарните избори да има ...
сите 228 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 159 | | | веќе видена

Вчерашната бројка на 81 новозаразени дополнително ја зголеми загриженоста, откако овој тренд е во постојан пораст неколку дена. Откако вчера на листата се ...
сите 212 | | | веќе видена

Во последните 24 часа во Македонија е потврден 81 нов заболен со коронавирус, соопшти Министерството за здравство.Направени се 5.315 тестирања, а најголем број ...
сите 272 | | | веќе видена

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски, порача премиерот, ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МВР со детали за сообраќајката во која загинаа две лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: