Бенет до Хамас: Нема да толерираме насилство и повремен оган


Илјадници се собраа во Хеброн и Рамала. Вчера илјадници луѓе се собраа на погребот на 44-годишниот Нисар Банат. Банат почина во четвртокот во близина на Хеброн ...
| | веќе видена | слични
5 копии

На погребот на познат активист, противник на палестинските лидери, кој почина за време на апсење, илјадници Палестинци денеска повторно побараа отстранување од ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Илјадници Палестинци го следеа ковчегот на Низар Банат низ градот Хеброн на Западниот брег, некои од нив извикуваа: „Луѓето сакаат пад на режимот“ и „Абас, оди ...
| | веќе видена | слични

Протестите наречени „Ноќно вознемирување“ јужно од Наблус имаат за цел да го запрат рапидниот раст на населбите за доселеници, што започна на почетокот на мај ...
| | веќе видена | слични

Израел денес ублажи дел рестрикциите за извоз од појасот Газа, еден месец по завршувањето на 11-дневната војна помеѓу нивната војска и исламските екстремисти ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нов конфликт помеѓу Палестинците и Евреите, кои синоќа едни на други фрлале камења, столици, пиротехнички средства во Ерусалим. Групите на еврејското население ...
| | веќе видена | слични

Останато

На 13.08.2022 во 01.00 часот при вршење на акциска контрола според планот „Безбедно лето 2022“ во повеќе угостителски објекти во Битола се затекнати ...
сите 483 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 129 | | | веќе видена

На 11.08.2022 околу 10.16 часот во СВР Скопје е пријавено дека во обложувалница на подрачјето на Бит Пазар, едно лице со закана од вработената се обидело да ...
сите 190 | | | веќе видена

Во земјавата нема мајмунски сипаници. Сомнежите беа расчистени откако синоќа, по четиридневна неизвесност негативен се покажа резултатот од тестот на Кичевецот ...
сите 293 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 107 | | | веќе видена

Членот на американскиот Совет за национална безбедност изјави дека Русија планира да одржи такви гласања во регионите Херсон, Запорожје, Луганск и Доњецк и во ...
сите 312 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бенет до Хамас: Нема да толерираме насилство и повремен оган

Од:
До кого (е-маил):
Порака: