Бислимоски: Колку ќе поскапи струјата ќе се знае за десетина дена (ВИДЕО)


Најодговорно тврдам дека поскапувањето побарано од енергетските компании нема да биде прифатено и Регулаторната комисија за енергетика ќе си прави анализи врз ...
| | веќе видена | слични

Утре ќе се знае дали ќе поскапи цената на електичната енргија. Одлуката треба да ја донесе Регулаторната комисија, која при утврдување на новата цена ќе ги ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Владата предводена од СДСМ останува целосно посветена кон заштита и унапредување на животниот стандард на сите граѓани со континуирана имплементација на мерки ...
| | веќе видена | слични

За таа цел, донесена е одлука за намалување на данокот на додадена вредност за електрична енергија од 18 на 5 отсто од 1 јули годинава. Намалувањето на данокот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Владата предводена од СДСМ континуирано креира и реализира мерки и политики со кои го штити и зголемува животниот стандард на граѓаните, обезбедува повеќе ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Осврнувајќи се на одлуката за намалување на данокот на додадена вредност за електричната енергија од 18 на 5 отсто од 1 јули годинава, членот на Комисијата за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Каква ни е државата, такво ни е и судството. Државата обезличена, со сменето име преку два политички потписи, без напредок во ниту еден сектор, сиромашна, ...
сите 145 | | | веќе видена

Не ни треба територија, ниту да кажеме дека македонскиот јазик е наш, вели српскиот претседател Александар Вучиќ. Рече дека бараат само братство и ...
сите 462 | | | веќе видена

Австриските власти разбија мрежа на трговци со дрога во која учествувале лица од Албанија и Косово. Запленети биле наркотици, пари и автомобили, јавуваат ...
сите 106 | | | веќе видена

Криминалот и корупцијата почнуваат и завршуваат со Зоран Заев и СДСМ во Република Македонија.Извештајот на Стејт Департментот е потврда за криминалот на Заев и ...
сите 219 | | | веќе видена

ИНИЦИЈАТИВАТА „ОТВОРЕН БАЛКАН“ ЌЕ ДОНЕСЕ БЕНЕФИТ ЗА ТРИТЕ ЗЕМЈИ Претседателот на Србија Вучиќ додаде дека со ова се докажува дека Србија, Македонија и Албанија ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бислимоски: Колку ќе поскапи струјата ќе се знае за десетина дена (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: