СУТКОЗ ДО УГОСТИТЕЛСКИТЕ ГАЗДИ - или извинете им се и платете им на работниците, или сами ќе си работите

СУТКОЗ, синдикатот на угостителството и туризмот, како што велат во денешното соопштени, уште на самиот почеток на здравствената криза предупредувале дека ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Илјадници Италијанци демонстрираа во различни градови во земјата со барање за продолжување на забраната за отпуштање, воведена за заштита на работниците за ...
| | веќе видена | слични

Генералниот секретар на синдикатот ЦГИЛ, Маурицио Ландини, побарал забраната за отпуштање на работници да остане во сила уште четири месеци, до крајот на ...
| | веќе видена | слични

Илјадници италијански работници протестираа во саботата во неколку градови, барајќи продолжување на забраната за давање откази за да се заштитат работниците во ...
| | веќе видена | слични

Ситуацијата во угостителскиот сектор, што го доживеа најголемиот удар за време на пандемијата е алармантна. На компаниите од угостителството и туризмот им ...
| | веќе видена | слични

Останато

- Политичар кој се плаши од својот народ треба веднаш да се спакува и да ја напушти политиката. Лидерство се покажува и во добри и во лоши моменти. ...
сите 19 | | | веќе видена

Во Италија досега со двете дози на вакцина се вакцинирани 60 проценти од граѓаните над 12 годишна возраст, а планот на власта е да постигне 80 проценти ...
сите 392 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, на изборната конференција на СДСМ Охрид, по која општинската организација доби нов претседател и ново ...
сите 155 | | | веќе видена

„Балканот повеќе не е темпирана бомба, туку симбол на пријателство, а регионалната иницијатива „Отворен Балкан" создава многу можности за подобар живот на ...
сите 291 | | | веќе видена

Во големиот шумски пожар што избувна на Пелопонез кај Патра, пет лица се повредени, а десетина куќи се изгорени, соопшти грчката цивилна заштита. Повредените ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СУТКОЗ ДО УГОСТИТЕЛСКИТЕ ГАЗДИ - или извинете им се и платете им на работниците, или сами ќе си работите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: