„Порше“ гради нова фабрика за акумулатори во Штутгарт


Во САД и Кина, класичните мотори ќе траат многу подолго отколку на Стариот континент. Во интервју за Меркур, шефот на продажбата на марката „Фолксваген“, Клаус ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Европа ќе биде првиот континент каде што „Фолксваген“ ќе продава исклучиво автомобили со електрични мотори. Според најавите од компанијата такво нешто ќе се ...
| | веќе видена | слични

Причината е целосното преминување кон чисто електрични возила, додека таа транзиција во САД и Кина ќе се изврши малку подоцна, вели шефот на продажбата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како што ветив пред граѓаните за време на кампањата, нема чекање, веднаш го реализираме првото клучно ветување, го слушаме гласот и потребите на граѓаните.Од ...
сите 139 | | | веќе видена

Државната изборна комисија информира дека лицата на кои им е признаено правото на глас како болно и немоќно лице тоа право ќе го остварат и во втор изборен ...
сите 864 | | | веќе видена

Европската комисија потврди со уште еден извештај дека Македонија ги исполнува критериумите да ги почне преговорите за членство и очекува првата меѓувладина ...
сите 245 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник од „За наше Куманово“ Максим Димитриевски повика граѓаните во вториот круг да му ја дадат поддршката за да продолжи да ги реализира ...
сите 219 | | | веќе видена

„Сите сме ние граѓани. Не ме интересира ни етнички, па не ме интересира ниту политички што се луѓето. Како претседател на СДСМ и како претседател на Влада ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Порше“ гради нова фабрика за акумулатори во Штутгарт

Од:
До кого (е-маил):
Порака: