Македонија со поофанзивна поставеност против „лалињата“

Откако заврши нашиот настап на ова ЕУРО 2020, да видиме кој се од момците, кои беа 26 на број и кои беа повикани од страна на селекторот Игор Ангеловски, ...
| | веќе видена | слични

Од нашиот специјален известувач Милорад Стојмановски Најдобрите македонски фудбалери ги завршија натпреварите на 16. Европско првенство без освоен бод, но ги ...
| | веќе видена | слични

Македонија иако не освои бод на дебитантскиот настап на Европското првенство, го исполни сонот на секој македонец. Оваа репрезентација на Македонија, со самиот ...
| | веќе видена | слични

Македонската фудбалска репрезентација загуби од Холандија со 3:0 во својот последен настап на 16. Европско првенство. Стрелци на головите беа Мемфис Депај во ...
| | веќе видена | слични

Со три порази на исто толку одиграни натпревари, репрезентација на Македонија го заврши својот историски прв настап на едно големо фудбалско натпреварување, во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СДСМ и Заев до вчера ни велеа дека се најдобри. Народот им покажа дека се најлоши. До вчера не убедуваа дека победиле, на изборите кои ги загубија, а сега се ...
сите 421 | | | веќе видена

Државната изборна комисија информира дека лицата на кои им е признаено правото на глас како болно и немоќно лице тоа право ќе го остварат и во втор изборен ...
сите 864 | | | веќе видена

Европската комисија потврди со уште еден извештај дека Македонија ги исполнува критериумите да ги почне преговорите за членство и очекува првата меѓувладина ...
сите 245 | | | веќе видена

Како што ветив пред граѓаните за време на кампањата, нема чекање, веднаш го реализираме првото клучно ветување, го слушаме гласот и потребите на граѓаните.Од ...
сите 139 | | | веќе видена

Државната изборна комисија го отфрли барањето на Алијанса за Албанците и Алтернатива за поништување на гласањето на едно избирачко место во општина Дебар. ...
сите 346 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник од „За наше Куманово“ Максим Димитриевски повика граѓаните во вториот круг да му ја дадат поддршката за да продолжи да ги реализира ...
сите 183 | | | веќе видена

„Сите сме ние граѓани. Не ме интересира ни етнички, па не ме интересира ниту политички што се луѓето. Како претседател на СДСМ и како претседател на Влада ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија со поофанзивна поставеност против „лалињата“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: