Мечот со Холандија е со посебни емоции, Пандев денеска за последен пат ќе го носи македонскиот дрес


Македонската репрезентација денеска против Холандија го игра последниот натпревар на Европското првенство, ова ќе биде меч со посебни емоции, Горан Пандев за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фудбалерот од средниот ред, Аријан Адеми, по враќањето во Хрватска го коментираше Европското првенство на кое дебитираше Македонија. „Јас Сум Горд Што Со ...
| | веќе видена | слични

Весли Снајдер одблиску имаше можност да ги следи случувањата на Европското првенство и тој беше еден од многумината кои со стоечки овации го поздравија Горан ...
| | веќе видена | слични

Аријан Адеми по враќањето во Хрватска го коментираше Европското првенство во фудбал на кое што Македонија беше за прв пат земја учесник. „Јас сум горд што со ...
| | веќе видена | слични

Фото:ФФМ Аријан Адеми како голем фудбалски борец беше сигурен стартер на сите три натпревари кои ги одигра македонската фудбалска репрезентација на Европското ...
| | веќе видена | слични

По завршувањето на Европското првенство, Арјиан Адеми се упати за Хрватска каде што во интервју за тамошните медиуми зборуваше за настапот со Македонија на ЕП. ...
| | веќе видена | слични

Македонија го заврши својот дебитантски настап на Европското првенство со три порази во групната фаза. Аријан Адеми и покрај трите порази е горд на себе и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ете, тоа е голем клуб. Баерн Минхен одвои 1,1 милиони евра како помош за настраданите во поплавите во Германија, а посебно во Баварија. Во текот на изминатите ...
сите 235 | | | веќе видена

Некогаш специјален јавен обвинител, денеска затвореник - Катица Јанева е спроведена во „Идризово“на отслужување на седумгодишна затворска казна за случајот ...
сите 99 | | | веќе видена

Анкетата на Брима е вистинска потврда дека граѓаните ги препознаваат одговорните, државнички политики на СДСМ предводена од претседателот Зоран Заев. СДСМ има ...
сите 166 | | | веќе видена

Продолжуваме со европеизација на С. Македонија, а кога ЕУ ќе реши да ни испорача почеток на преговори, бидејќи тоа го заслужуваме, можат да ни се јават, објави ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мечот со Холандија е со посебни емоции, Пандев денеска за последен пат ќе го носи македонскиот дрес

Од:
До кого (е-маил):
Порака: