ВМРО-ДПМНЕ: Владата да им ги рефундира парите на граѓаните за вакцинација надвор од земјата


Од опозициската ВМРО-ДПМНЕ реагираат на како што велат неспособноста на Филипче и Заев, која според оваа партија, резултира со бројка од околу 20 илјади ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Врските за вакцинирање главна карта за вакцините на Филипче кои доцнат. Граѓани чекаат со недели за да дојдат на ред, а други добиваат вакцини преку ред. ...
| | веќе видена | слични

Државата потклекна пред вакцинацијата. Додека цел свет, вклучувајчи го и регионот, се вакцинираше, Македонија немаше вакцини. Подоцна од другите почна ...
| | веќе видена | слични

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ обвинува дека Македонија го има најлошото здравство во Европа. Портпаролот на партијата, Димче Арсовски во „Коментар на денот“ рече ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Филипче се утепа земајќи донации, ама денеска му се случи да одбие за како што рече да не му се собереле премногу вакцини. Истово ова го зборуваа и во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Додека сите земји веќе говорат дали нивното население има имунитет и колкав дел од истото има имунитет, во Македонија не може да се каже дека има масовна ...
| | веќе видена | слични

Европа и регионот вакцинираат масовно веќе 6 месеци. Неспособноста на власта ги остави граѓаните без набавени вакцини и го зголеми ризикот за да се изгубат ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче не го слушнал предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за обештетување на граѓаните кои се вакцинираа во Србија. -Не сум го слушнал ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Ако е точно дека главниот аргумент е дека водењето на седницата е спротивно на деловник, тогаш тоа евентуално би било неделовничко работење а не организирање ...
сите 164 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на седницата за пратенички прашања во Парламентот повика на одговорно однесување од сите во државата кон Охрид како природно и културно ...
сите 227 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 115 | | | веќе видена

С Ќе има промени во текстот на Изборниот законик, ќе има некои подобрувања. Начално е постигната согласнот меѓу големите четири партии во која насока да се ...
сите 174 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во објава на Фејсубук најави дека партнерството со БЕСА ќе продолжи и на претстојните локални избори, споделувајќи фотографии од средба со ...
сите 122 | | | веќе видена

Во албанското пристаниште Драч е откриена и запленета нова количина на кокаин во контејнер со овошје, нарачка за компанијата „Алба Егзотик Фрут“ (Alba Exotic ...
сите 37 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје:Во последните 24 часа се направени 4.582 тестирања, а регистрирани се ...
сите 506 | | | веќе видена

Постојат неколку премрежја во изминативе 30 години кои не можевме да ги превидиме, на пример спорот со Грција. Не можевме да предвидиме прво дека ќе трае толку ...
сите 279 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Владата да им ги рефундира парите на граѓаните за вакцинација надвор од земјата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: