Индискиот вид на коронавирусот се шири во Лисабон


2 копии
2 копии

Мал е процентот на оние кои ја имале првата алфа варијанта на коронавирусот да се заразат со нова делта варијанта бидејќи студиите што се достапни покажуваат ...
| | веќе видена | слични

Сѐ уште е рано за да се предвиди кога ќе можеме да прогласиме крај на епидемијата, смета директорот на Институтот за имунологија д-р Александар Петличковски. ...
| | веќе видена | слични

Соочувањето со новиот бран на нов сој на делта вирусот ќе направи луѓето да станат посвесни дека масовната вакцинација е единствениот начин да се заврши оваа ...
| | веќе видена | слични

Кон средината на месец јули ќе започне теренската вакцинација, со што целта е да се опфати поголем број на граѓани како и оние во руралните и непристапни ...
| | веќе видена | слични

Ако епидемиолошката состојба остане стабилна, во август или на почетокот на септември би можеле да прогласиме крај на епидемијата, изјави министерот за ...
| | веќе видена | слични

Ситуацијата во моментот е навистина неочекувано извонредно поволна, тој епитет го употребувам бидејќи има најниско, односно најповолно ниво во однос на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Словенечкиот министер за здравство Јанез Поклокар предупреди на опасноста од нов, четврти бран на епидемијата со Ковид-19, како резултат на падот на стапката ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Директорите на Поштите на Србија и Македонија, Зоран Ѓорѓевиќ и Јани Макрадули, во Белград потпишаа Протокол за деловна соработка, во рамки на иницијативата ...
сите 515 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 117 | | | веќе видена

Централна свеченост по повод честувањето на Илинден во Крушево. Свеченоста ќе започне со полагање свежо цвеќе од претседателот Стево Пендаровски и бројни ...
сите 206 | | | веќе видена

Голем удел во бројот на новозаразени периодов се патниците кои доаѓаат од странство, а дали тие се носители на Делта-варијантата се утврдува дополнително, ...
сите 254 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски му порача на министерот за надворешни работи Бујар Османи дека е провокација да се кажува дека Илинден е празник и за ...
сите 200 | | | веќе видена

По избувнувањето на повеќе пожари низ источниот и југоисточниот дел на државата, Дирекцијата за заштита и спасување (ДЗС) одржи итен состанок со цел ...
сите 258 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Индискиот вид на коронавирусот се шири во Лисабон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: