Саливен: Кина ќе се соочи со „меѓународна изолација“ доколку не соработува за време на понатамошните истраги за потеклото на коронавирусот

6 копии

Советникот за национална безбедност на САД, Џејк Саливан изјави дека Кина ќе се соочи со „меѓународна изолација“ доколку не соработува за време на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Обвинителите во Менхетен информираа една од компаниите на поранешниот американски претседател Доналд Трамп дека наскоро може да биде поднесена кривична пријава ...
| | веќе видена | слични

Руди Џилијани, поранешниот личен застапник на поранешниот претседател Доналд Трамп, беше суспендиран во четвртокот од вршење на адвокатска работа во Њујорк. ...
| | веќе видена | слични

Апелациониот суд во Њујорк денеска ја суспендираше лиценцата на адвокатот на поранешниот американски претседател Доналд Трамп и поранешниот градоначалник на ...
| | веќе видена | слични

Државата ујорк ја суспендираше дозволата на адвокатот Руди Џулијани, адвокатот на Доналд Трамп, за вршење на адвокатска дејност. 77-годишниот адвокат и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

САД и Кина преговараат за можна средба на американскиот државен секретар Ентони Блинкен и кинескиот министер за надворешни работи Ванг Jи на министерскиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Џејк Саливан, советник за безбедност на американскиот претседател Џозеф Бајден, рече дека Кина има уште еден избор или да дозволи уште една меѓународна истрага ...
| | веќе видена | слични

Останато

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Минималната температура ќе се движи од 14 до 23, а ...
сите 382 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ имаше принципелна позиција дека важно е овие избори да бидат фер и демократски, да не ни се случува како што беше за парламентарните избори да има ...
сите 228 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 148 | | | веќе видена

Вчерашната бројка на 81 новозаразени дополнително ја зголеми загриженоста, откако овој тренд е во постојан пораст неколку дена. Откако вчера на листата се ...
сите 212 | | | веќе видена

Во последните 24 часа во Македонија е потврден 81 нов заболен со коронавирус, соопшти Министерството за здравство.Направени се 5.315 тестирања, а најголем број ...
сите 269 | | | веќе видена

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски, порача премиерот, ...
сите 194 | | | веќе видена

Дваесет и седумгодишно момче од Македонска Каменица е прободено во викенд куќа во Поточко маало во Македонска Каменица. Настанот кој е потврден од полициските ...
сите 157 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Саливен: Кина ќе се соочи со „меѓународна изолација“ доколку не соработува за време на понатамошните истраги за потеклото на коронавирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: