Продолжува трендот на намален број на заболени од Ковид-19

2 копии

Целосно вакцинираните лица против Ковид-19 да не опуштаат премногу. СЗО советува дека вакцинираните треба да продолжат да носат маски, да држат дистанца и да ...
| | веќе видена | слични
27 копии
5 копии

Руските власти објавија дека Москва и Санкт Петербург, двата града во кои се шири делта варијантата, имаа рекорден број на починати од Ковид-19 во еден ден, ...
| | веќе видена | слични

Како причини поради кои тие ги повикаа целосно вакцинираните да ги почитуваат епидемиолошките мерки во СЗО, тие наведоа дека голем број луѓе ширум светот не ...
| | веќе видена | слични

Четвртфиналниот натпревар на Европското првенство во фудбал, закажан за петок, 2 јули, во Санкт Петербург, ќе се игра во тој град и покрај рекордниот број на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државниот санитарен и здравствен инспекторат (ДСЗИ) при вонредните инспекциски надзори во 18 модуларни болници во државава не констатирал недостатоци. ...
сите 523 | | | веќе видена

Полицајците Константин Каљинин и Владимир Макаров се хероите кои успеале да ги совладаат напаѓачот кој вчера на универзитетот во Перм уби осум лица, а рани ...
сите 63 | | | веќе видена

Тетовската полиција информира дека е расчистен случајот со пукањето во објектот на средното теолошко училиште во градот кое беше пријавено вчера. За истрелите ...
сите 231 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Продолжува трендот на намален број на заболени од Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: