Сончево и топло, попладне дожд, температурата до 36 степени

9 копии

Високите температури се стрес за животните и тој може да се манифестира со намалено консумирање на храна, зголемена потреба за вода, намалено производство на ...
| | веќе видена | слични

Уште од рано наутро започнаа жештините во Македонија. Според информациите на УХМР продолжува периодот на сончево и многу топло време, од вторник повторно со ...
| | веќе видена | слични
21 копии

Агенцијата за храна и ветеринарство даде препораки за конзумирање на храната во услови на високи температури кои се најавуваат следните денови. Од Агенцијата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот Стево Пендаровски очекува да се почитува препораката на ОБСЕ/ОДИХР непосредно пред избори да нема менување на изборните правила. Ова го ...
сите 441 | | | веќе видена

Законот за амнестија не може да биде особено олеснителна околност за изрекување на помала казна од законски предвидената за организаторите на упадот во ...
сите 143 | | | веќе видена

Комитетот за светско наследство на УНЕСКО со консензус донесе одлука природното и културното наследство на нашиот Охридски регион да не биде впишано на листата ...
сите 238 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика преку соопштение ги повика работодавачите, негователите и воспитувачите во градинките, вработените во центрите за ...
сите 59 | | | веќе видена

Криминалот и корупцијата во Македонија се на прво место и нивните креатори имаат име и презиме,Зоран Заев, Оливер Спасовски, СДСМ и цела криминална заевска ...
сите 114 | | | веќе видена

Новата наука повторно ги поттикнува Центрите за контрола и превенција на болести да ги ажурираат упатствата за маски. ЦДЦ препорача во вторникот целосно ...
сите 442 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сончево и топло, попладне дожд, температурата до 36 степени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: