Никој не кажува што е новото за што се разгoвара меѓу Скопје и Софија


3 копии
3 копии

Генерално овие неколку дена ќе бидеме во Брисел, заедно со потпретседателот Николоски и со меѓународниот секретар Муцунски. Ја користиме оваа прилика најпрвин ...
| | веќе видена | слични

Ја користиме оваа прилика  најпрвин со Европската Народна Парија, со политичките партии кои се дел од ЕПП за време на политичкото Собрание да зборуваме за ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф. д-р Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот Александар Николоски, и секретарот за меѓународна соработка Тимчо ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, потпретседателот на партијата, Александар Николоски и партискиот секретар за меѓународна соработка и пратеник, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Делегација на ВМРО-ДПМНЕ предводена од претседателот на партијата, Христијан Мицкоски од денеска во следните два дена ќе биде во посета на Брисел. Мицкоски ...
| | веќе видена | слични

Таму, меѓудругото ќе учествуваат и на парламентарното собрание на Европската народна партија. -Се очекуваат и билатерални средби со повеќе политичари и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од утре па во наредните два дена, заедно со потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ Александар Николоски и секретарот за ...
| | веќе видена | слични

Водиме интензивни подготовки. Го испитуваме јавното мислење, се уште немаме одлуки за главниот град и останатите општини. Во текот на летото ќе можеме веќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Ако е точно дека главниот аргумент е дека водењето на седницата е спротивно на деловник, тогаш тоа евентуално би било неделовничко работење а не организирање ...
сите 145 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на седницата за пратенички прашања во Парламентот повика на одговорно однесување од сите во државата кон Охрид како природно и културно ...
сите 218 | | | веќе видена

Српската премиерка Ана Брнабиќ изјави дека Иницијативата „Отворен Балкан“ ќе му овозможи на овој регион да има поинаква иднина, ќе овозможи поврзување на ...
сите 468 | | | веќе видена

Очигледно е дека нема да запре трендот на појава на нови соеви на вирусот. Многу веројатно е дека делта сојот нема да биде последниот сој на овој вирус, изјави ...
сите 370 | | | веќе видена

Локалните избори ќе се одржат на 17 октомври, а претседателот на Собранието ќе ги распише на 6 август. Но, останува неизвесно дали изборниот процес ќе биде по ...
сите 229 | | | веќе видена

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски, порача премиерот, ...
сите 246 | | | веќе видена

На добро информираната јавност не и е јасно зошто се случува операција за спасување на владата на Заев ако СДСМ е толку многу силна на Анкетите како што тврди ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Никој не кажува што е новото за што се разгoвара меѓу Скопје и Софија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: