Продолжува трендот на намален број на заболени од Ковид-19

23 копии
4 копии

Руските власти објавија дека Москва и Санкт Петербург, двата града во кои се шири делта варијантата, имаа рекорден број на починати од Ковид-19 во еден ден, ...
| | веќе видена | слични

Четвртфиналниот натпревар на Европското првенство во фудбал, закажан за петок, 2 јули, во Санкт Петербург, ќе се игра во тој град и покрај рекордниот број на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Африка досега со коронавирус се заразени повеќе од 5,43 милиони луѓе. Според податоците на страницата ворлдметерс, 141.067 луѓе починале како резултат на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ОХРИД ГО ЗАДРЖА СТАТУСОТ НА УНЕСКО Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини во своето обраќање на сесијата на Комитетот на УНЕСКО ...
сите 162 | | | веќе видена

– Почитувани помагатели и лични асистенти на лицата со оштетен вид, ова е QR кодот коj директно ве води до платформата за симнување на македонската верзија на ...
сите 111 | | | веќе видена

Силно невреме повторно ја погоди Белгија. Погодени се провинциите југоисточно од Брисел, направена е голема материјална штета. Се очекува дождот во Белгија да ...
сите 106 | | | веќе видена

Северна Македонија и понатаму ги истражува сите легални начини како поранешниот премиер Груевски да биде вратен назад, со цел да ја отслужи казната изречена од ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Продолжува трендот на намален број на заболени од Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: