Сончево и топло, попладне дожд, температурата до 36 степени

9 копии

Високите температури се стрес за животните и тој може да се манифестира со намалено консумирање на храна, зголемена потреба за вода, намалено производство на ...
| | веќе видена | слични

Уште од рано наутро започнаа жештините во Македонија. Според информациите на УХМР продолжува периодот на сончево и многу топло време, од вторник повторно со ...
| | веќе видена | слични
21 копии

Агенцијата за храна и ветеринарство даде препораки за конзумирање на храната во услови на високи температури кои се најавуваат следните денови. Од Агенцијата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Директорите на Поштите на Србија и Македонија, Зоран Ѓорѓевиќ и Јани Макрадули, во Белград потпишаа Протокол за деловна соработка, во рамки на иницијативата ...
сите 523 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 117 | | | веќе видена

Централна свеченост по повод честувањето на Илинден во Крушево. Свеченоста започна со полагање свежо цвеќе од претседателот Стево Пендаровски и бројни ...
сите 161 | | | веќе видена

Голем удел во бројот на новозаразени периодов се патниците кои доаѓаат од странство, а дали тие се носители на Делта-варијантата се утврдува дополнително, ...
сите 254 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сончево и топло, попладне дожд, температурата до 36 степени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: