Прозивки и шпекулации во клучен момент за деблокирање на патот кон Европската Унија

Во најновиот број на „Слободен печат“ читајте: – Што однесе Заев во Софија, а што ќе донесе Луксембург? – Прозивки и шпекулации во клучен момент за деблокирање ...
| | веќе видена | слични

Во викенд изданието на „Слободен печат“ читајте: – Ексклузивно за „Слободен печат“ – Заеднички текст на министрите за надворешни работи на Германија, ...
| | веќе видена | слични

Во најновиот број на „Слободен печат“ читајте: Хроника – Бугарското вето донесе разочарување од Европа – Химната не е приоритет, но не треба да биде табу – ...
| | веќе видена | слични

Во најновиот број на „Слободен печат“ читајте: – Советот на ЕУ не ги помрдна позициите на официјална Софија – За Македонија нема преговори, а покрај неа и за ...
| | веќе видена | слични

Во најновиот број на „Слободен печат“ читајте: – Министрите на Европската Унија го разгледуваат бугарското вето – Бугарија не попушта, Македонија пропушта? – ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пред се би сакала да обрнеме внимание на моментот на морбидниот настан од минатата недела во која што животот го загубија 14 лица. Тие не го загубија животот ...
сите 307 | | | веќе видена

Не, не е Министер за смрт за Венко Филипче, министер за здравство, тој според опозициската ВМРО-ДПМНЕ е министер за зараза и смрт, туку Министер за смрт е за ...
сите 25 | | | веќе видена

До утринава во седум часот, за период од 24 часа, тројца хоспитализирани пациенти поради Ковид-19 ги загубиле животите во тетовската болница. Две лица се на 69 ...
сите 645 | | | веќе видена

- Во Македонија се случуваат пречесто пожари, пречесто се случуваат порази кои што сега чинат и човечки животи. Ако не се понесе одговорност, ако нема веднаш ...
сите 369 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи соопшти дека согласно Одлуката на Владата за тридневна жалост во знак на почит кон жртвите од трагичниот пожар во ...
сите 126 | | | веќе видена

МАКЕДОНИЈА И КОСОВО ОДРЖАА ЗАЕДНИЧКА МЕЃУВЛАДИНА СЕДНИЦА За екстрадиција на осудените во „Монструм“, Косово ќе бара меѓународна помош. Премиерот на Косово, ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прозивки и шпекулации во клучен момент за деблокирање на патот кон Европската Унија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: