Ѓоковиќ на Мајорка го чуваат четворица телохранители


3 копии

Постои само еден главен фаворит за освојување на титулата на тенискиот гренслем Вимблдон, а тоа е првиот носител Новак Ѓоковиќ. Србинот го освојуваше овој ...
| | веќе видена | слични

Кога пред две години Новак Ѓоковиќ во епското финале по пет часа игра го совлада Роџер Федерер, никој не претпоставуваше дека тоа ќе биде последниот меч во две ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тренерот на Серена Вилијамс, Патрик Муратоглу смета дека најдобриот светски тенисер е фаворит на Вимблдон, но е дека ќе биде под голем притисок. Новак Ѓоковиќ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во вечерашното гостување во Тема на денот во Централниот дневник на Сител поранешниот пратеник од ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски вели несомнено е дека ВМРО-ДПМНЕ ќе ...
сите 214 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 80 | | | веќе видена

Денес во билтенот на Министерството за здравство, најмладиот починат од коронавирусот е 30 годишен пациент од Валандово. Пријавени се 12 починати лица: 10 ...
сите 360 | | | веќе видена

Скопјанец ја оставил вратата од домот отклучена, пo што двајца насилници упаднале и го истепале. Насилниците упаднале во домот во скопското село Идризово и ...
сите 164 | | | веќе видена

Хрватскиот епидемиолог од Заводот за јавно здравство, Ива Пем Новосел, гостуваше во ХРТ каде зборуваше за состојбата со коронавирусот. Таа вели дека и ...
сите 174 | | | веќе видена

Северна Македонија е првата земја што што се појавува, при пребарување за смртноста од КОВИД 19. Земјава е на врвот на сите листи по бројката на починати. Тоа ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ѓоковиќ на Мајорка го чуваат четворица телохранители

Од:
До кого (е-маил):
Порака: