Осум нови случаи со Ковид-19

8 копии
16 копии
4 копии

Руските власти објавија дека Москва и Санкт Петербург, двата града во кои се шири делта варијантата, имаа рекорден број на починати од Ковид-19 во еден ден, ...
| | веќе видена | слични

Четвртфиналниот натпревар на Европското првенство во фудбал, закажан за петок, 2 јули, во Санкт Петербург, ќе се игра во тој град и покрај рекордниот број на ...
| | веќе видена | слични

Австралија воведе двонеделен целосен локдаун дури за две петтини од населението откако се зголемува бројот на заразени со делта сојот. Австралиската држава ...
| | веќе видена | слични

Австралиската држава Квинсленд од денеска повторно воведе задолжително носење маски и ги ограничени собирите во домовите, со зголемена мерка за социјална ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Малолетник од крушевско пренесен во болница со прострелни рани. „На 22.07.2021 во Полициска станица Прилеп пријавено е дека во Јавна здравствена установа ...
сите 211 | | | веќе видена

Некогаш специјален јавен обвинител, денеска затвореник - Катица Јанева е спроведена во „Идризово“на отслужување на седумгодишна затворска казна за случајот ...
сите 100 | | | веќе видена

Целта поради која го носиме законот за работни односи со кој се дефинира дека недела е ден за одмор се работниците и работничките права. Работниците се ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Осум нови случаи со Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: