Новиот премиер на Израел го предупреди Хамас: „Трпението истече“


Новиот израелски премиер Нафтали Бенет го предупреди палестински Хамас дека израелското трпение е истечено и дека повеќе нема да толерира никакво насилство од ...
| | веќе видена | слични

Илјадници се собраа во Хеброн и Рамала. Вчера илјадници луѓе се собраа на погребот на 44-годишниот Нисар Банат. Банат почина во четвртокот во близина на Хеброн ...
| | веќе видена | слични
5 копии

На погребот на познат активист, противник на палестинските лидери, кој почина за време на апсење, илјадници Палестинци денеска повторно побараа отстранување од ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Илјадници Палестинци го следеа ковчегот на Низар Банат низ градот Хеброн на Западниот брег, некои од нив извикуваа: „Луѓето сакаат пад на режимот“ и „Абас, оди ...
| | веќе видена | слични

Протестите наречени „Ноќно вознемирување“ јужно од Наблус имаат за цел да го запрат рапидниот раст на населбите за доселеници, што започна на почетокот на мај ...
| | веќе видена | слични

Израел денес ублажи дел рестрикциите за извоз од појасот Газа, еден месец по завршувањето на 11-дневната војна помеѓу нивната војска и исламските екстремисти ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нов конфликт помеѓу Палестинците и Евреите, кои синоќа едни на други фрлале камења, столици, пиротехнички средства во Ерусалим. Групите на еврејското население ...
| | веќе видена | слични

Останато

Целосна посветеност на перспективата за членство во ЕУ на Западен Балкан, забрзување на процесот на пристапување и барање брзо решение за деблокирање на ...
сите 487 | | | веќе видена

Туку, не сакаат да направат споредба, дека 17 мај беше одраз на растечкото незадоволство на граѓаните против Владата на Никола Груевски, како што 18 јуни е ...
сите 346 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 218 | | | веќе видена

ОВР Струга поднесе кривична пријава против Р.М.(53) од струшкото село Калишта поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа ...
сите 440 | | | веќе видена

На седмиот ден од амандманската расправа за Предлог-ребалансот на Буџетот за 2022 година на Комисијата за финансирање и буџет, до попладнево беа одбиени седум ...
сите 273 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новиот премиер на Израел го предупреди Хамас: „Трпението истече“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: