По 26 години, Амазон овозможи продажба и купување на корисниците од БиХ

Време зa читање: 2 минути На прашањето кој е најдобриот совет што би му го дале на еден 23 годишен американец, американскиот бизнисмен, инвеститор и софтверски ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Американската стриминг компанија Нетфликс има повеќе од 200 милиони корисници. Бројот на корисници, а со тоа и нивниот профит, ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи, денеска имал средба со претставници на реномирана светска компанија за недвижности за време на неговата ...
| | веќе видена | слични

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 114 | | | веќе видена

Пожарот кај Кочани во текот на ноќта е локализиран и ставен под контрола, соопштија надлежните, јавува инфо.мк. На одделни места во близина на селото Тркање ...
сите 372 | | | веќе видена

FOTO: POŠTA SRBIJE / VUK BRANKOVIĆ Протоколот за деловна соработка помеѓу ЈП „Пошта на Србија“ и „Пошта на Северна Македонија“ АД во Белград го потпишаа в.д ...
сите 504 | | | веќе видена

Скопје и Тетово се градовите во кои бројот на новозаразени со коронавирусот и натаму расте. Според вчерашната статистика, од 54 новорегистирнани случаи од ...
сите 399 | | | веќе видена

Кога не можеме да одбележиме заедничка достоинствена прослава на Илинден, нарекувајќи ја циркуска церемонија, зошто им се лутиме на тие што знаат како да го ...
сите 185 | | | веќе видена

Можни се нови ограничувања на есен, но само за невакцинирани, кажа министерот за здравство Филипче, изјави декан ајдобра заштита од коронавирус и сите ...
сите 257 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По 26 години, Амазон овозможи продажба и купување на корисниците од БиХ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: