Можен ли е колапс на пазарот на криптовалути?

Криптовалутите „патеа“ во првата половина на минатата недела, а биткоинот падна под 30.000 американски долари во вторникот. Но, многумина ја искористија ...
| | веќе видена | слични

Откако кинеската влада ги засили напорите за забрана за копање на крипто валути, цената на биткоинот падна под 30 000 долари оваа недела. Иако информациите од ...
| | веќе видена | слични

Цените на графичките процесори во Кина паднаа по забраната за „рударењето”, сопствеништвото и трговијата на криптовалути. Намалувањето на потрошувачката за ...
| | веќе видена | слични

Дали случувањата на пазарот на криптовалути, кои деновиве бележат сериозни минуси, се само врвот на ледениот брег? Дали е ова вовед во колапс на пазар за кој ...
| | веќе видена | слични

Цената на криптовалутата Биткоин падна под 30 илјади долари денеска, прв пат после јануари. Најпопуларната криптовалута се наоѓа во пад поради акција на ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути По забраните што доаѓаа од кинеските власти за рударите на Биткоини како и забраната на банките за трансакции со криптовалути, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 111 | | | веќе видена

FOTO: POŠTA SRBIJE / VUK BRANKOVIĆ Протоколот за деловна соработка помеѓу ЈП „Пошта на Србија“ и „Пошта на Северна Македонија“ АД во Белград го потпишаа в.д ...
сите 496 | | | веќе видена

Пожарот кај Кочани во текот на ноќта е локализиран и ставен под контрола, соопштија надлежните, јавува инфо.мк. На одделни места во близина на селото Тркање ...
сите 247 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 119 | | | веќе видена

Скопје и Тетово се градовите во кои бројот на новозаразени со коронавирусот и натаму расте. Според вчерашната статистика, од 54 новорегистирнани случаи од ...
сите 399 | | | веќе видена

Кога не можеме да одбележиме заедничка достоинствена прослава на Илинден, нарекувајќи ја циркуска церемонија, зошто им се лутиме на тие што знаат како да го ...
сите 185 | | | веќе видена

Можни се нови ограничувања на есен, но само за невакцинирани, кажа министерот за здравство Филипче, изјави декан ајдобра заштита од коронавирус и сите ...
сите 258 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Можен ли е колапс на пазарот на криптовалути?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: