Владо Јаневски, Беквалац и Томашевиќ го загреват скопско лето 2021


Оваа седмица и викендот кои следи ќе бидат исполнети со музички настани кои ќе значат загревање за скопското лето 2021 година кое официјално доаѓа за неколку ...
| | веќе видена | слични

Фронтменот на култната група „Рибља Чорба“ попладнево бил на ручек во кафеана во Дебар Маало. „Репортер“ објавија видео на кое може да се види како фронтменот ...
| | веќе видена | слични

Откако некои српски медиуми објавија дека му се слошило и завршил во соба за итни случаи, фронтменот на „Рибља чорба“, Бора Ѓорѓевиќ, се огласи на Фејсбук и ги ...
| | веќе видена | слични

„Луѓе, стои на тарабата пишува … па се залетуваш и се кршиш“, вели во видео-обраќање фронтемнот на „Рибља Чорба“ – Бора Ѓорѓевиќ, кој реагираше на вестите дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Фронтменот на групата „Рибља чорба“, Бора Ѓорѓевиќ, бил донесен во Белградскиот центар за итни случаи со брза помош синоќа во доцните вечерни часови. Во ...
| | веќе видена | слични

„Луѓе, стои на тарабата пишува ... па се залетуваш и се кршиш“, рече Бора смеејќи се. „Секако дека сè е во ред, ние сме како ловџиски пушки и едвај чекаме да ...
| | веќе видена | слични

Откако српските медиуми објавија дека доцна синоќа Бора Ѓорѓевиќ итно бил хоспитализиран во Белградскиот центар за итни случаи со брза помош, хронтменот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Германската метеоролошка служба предупредува декавикендов може да се очекуваат обилни врнежи од дожд во областите кои веќе беа погодени од големи поплави. Се ...
сите 273 | | | веќе видена

Некогаш специјален јавен обвинител, денеска затвореник - Катица Јанева е спроведена во „Идризово“на отслужување на седумгодишна затворска казна за случајот ...
сите 96 | | | веќе видена

Целта поради која го носиме законот за работни односи со кој се дефинира дека недела е ден за одмор се работниците и работничките права. Работниците се ...
сите 101 | | | веќе видена

Продолжуваме со европеизација на С. Македонија, а кога ЕУ ќе реши да ни испорача почеток на преговори, бидејќи тоа го заслужуваме, можат да ни се јават, објави ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владо Јаневски, Беквалац и Томашевиќ го загреват скопско лето 2021

Од:
До кого (е-маил):
Порака: