Топалов: Патот на Северна Македонија кон ЕУ минува низ Софија


9 копии

Премиерот Зоран Заев смета дека поради повторената блокада од Бугарија за почеток на преговорите со ЕУ нема потреба од предвремени избори. Немаме ...
| | веќе видена | слични

Нема потреба од оставка по неуспехот со португаското претседателство секоја година има самит , вели премиерот Зоран Заев одговарајќи на новинраско прашање за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бугарија може да не блокира за кое било прашање, за прашањето за реката Вардар дали е чиста или не може да најде причина и да не блокира Се додека одлуките за ...
| | веќе видена | слични

Македонските и бугарските аналитичари со различна оценка за ставот на Пендаровски дека петте точки се маркетинг од бугарска страна. Преговорите се непознаница ...
| | веќе видена | слични

Оптимистичките очекувања дека целосен договор со Бугарија е можен до септември ако официјална Софија даде гаранција дека ќе го тргне ветото не се невозможни но ...
| | веќе видена | слични

Никој од Владата во овој период не треба да оди на разговори во Софија, туку да се почека таму да поминат изборите на 11 јули. Ова за Канал 5 го кажа Стојан ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ДИМИТРОВ ВЕЛИ ДЕКА НЕ МОЖЕ ДА ИМА НАПРЕДОК КОГА БУГАРИЈА УЦЕНУВА Бугарија го прекршила членот 2 од Договор за добрососедство, изјави денеска Никола Димитров, ...
сите 38 | | | веќе видена

Засега нови рестриктивни мерки или некои препораки нема да има освен тоа што сега е како критериум за влез на настани, угостителски објекти и се бара најмалку ...
сите 485 | | | веќе видена

Охрид, 24. септември 2021 (ИНПРЕС) – Две успешни интервенции забележаа попладнево пожарникарите од охридската Територијална противпожарна единица. Во едниот ...
сите 6 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Обединетите Нации, Антонио Гутереш, предупреди на потенцијална нова студена војна помеѓу Кина и Соединетите држави и побара од земјите ...
сите 192 | | | веќе видена

Веќе неколку дена молчат институциите за случајот со скандалозниот наместен тендер во ЈП Водовод. Наместен тендер како на филм од страна на Шилегов и ...
сите 159 | | | веќе видена

Триесет и петгодишна скопјанка лажно се преставувала како медицинска сестра и попишувач и ограбувала домови и постари граѓани во општина Гази Баба. Основното ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Топалов: Патот на Северна Македонија кон ЕУ минува низ Софија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: