Топалов: Целата историска наука во Македонија се заснова на лаги


Никој од Владата во овој период не треба да оди на разговори во Софија, туку да се почека таму да поминат изборите на 11 јули. Ова за Канал 5 го кажа Стојан ...
| | веќе видена | слични

Во овој период никој од македонската Влада не треба да оди на разговори во Софија, прво треба да причекаме да поминат изборите во Бугарија на 11 јули, вели во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ни премиерот Зоран Заев, ниту некој од Владата, ниту специјалниот пратеник Владо Бучковски во овој момент не треба да се одат во Бугарија, затоа што таму се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стојан Андов, поранешниот претседател на Собранието и искусен политичар му порача на премиерот Зоран Заев и на Владата дека во овој момент не треба да се оди ...
| | веќе видена | слични

Универзитетскиот професор Мерсел Биљали се сомнева дека некој во ЕУ ѝ дава поддршка на Бугарија да ја блокира Македонија: „Не верувам дека бугарската страна во ...
| | веќе видена | слични

Мислам дека проблемот е комплициран и ова што се манифестира сега е резултат на таа комплицираност. Мора да се сложиме околу констатацијата дека ЕУ не е таа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Анкетната комисија за утврдување на Политичката одговорност на Министерот за здравство Венко Филипче за тетовската трагедија најверојатно ќе почека подобри ...
сите 288 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по посетата на семејство од селото Нераште, погодено од несреќата во ковид-болницата во Тетово, а во врска со ...
сите 144 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски учествуваше на виртуелниот Глобален самит за борба против Ковид-19: Крај на пандемијата и поставување на подобри основи како ...
сите 191 | | | веќе видена

Синоќа околу 21.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„1737“ во центарот на Скопје настанал пожар во напуштена куќа, соопштија од МВР. Од екипи на ...
сите 114 | | | веќе видена

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 3.747 тестирања, а регистрирани се 491 нови случаи на Ковид-19: Скопје – ...
сите 573 | | | веќе видена

Од општина Тетово тврдат дека тие немале никаква одговорност во оперативната фаза на градбата на модуларната болница која изгоре на 8-ми септември при што ...
сите 250 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Топалов: Целата историска наука во Македонија се заснова на лаги

Од:
До кого (е-маил):
Порака: