20.000 Македонци вакцинирани во Србија викендов

Вакцините стигнаа, се забрзува процесот на вакцинација во прилепскиот регионален пункт. Повеќе граѓани се на пунктот, и од 500 дневно, сега има 890 термини. Од ...
| | веќе видена | слични

Изутрината се вакцинираа инвалидизираните лица, а почна имунизацијата и на помладата популација. Доктор Сашо Пуцакоски кој на вакциналниот пункт го следи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Државата потклекна пред вакцинацијата. Додека цел свет, вклучувајчи го и регионот, се вакцинираше, Македонија немаше вакцини. Подоцна од другите почна ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Албанската министерка за здравство и социјална заштита, Огерта Манастирлиу, од вакциналнот пункт во приморскиот град Валона, објави отворени денови за масовна ...
| | веќе видена | слични

Вчера во Сараево требаше да започне вакцинацијата со втората доза на вакцината против коронавирус. Интересот кај граѓаните беше голем, многумина дојдоа на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Доктор Ненад Лазаров преку својот Фејсбук профил предупредува дека се уште не е крај на пандемијата. -Т. н. делта варијанта на SARS-CoV-2 стана доминантна во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 106 | | | веќе видена

Директорите на Поштите на Србија и Македонија, Зоран Ѓорѓевиќ и Јани Макрадули денеска во Белград потпишаа Протокол за деловна соработка, во рамки на ...
сите 515 | | | веќе видена

Пожарот кај Кочани во текот на ноќта е локализиран и ставен под контрола, соопштија надлежните, јавува инфо.мк. На одделни места во близина на селото Тркање ...
сите 176 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 367 | | | веќе видена

Кога не можеме да одбележиме заедничка достоинствена прослава на Илинден, нарекувајќи ја циркуска церемонија, зошто им се лутиме на тие што знаат како да го ...
сите 185 | | | веќе видена

Полициски службеници од СВР Тетово денеска приведоа две лица од с.Брвеница поради незаконско емитување на авторски содржини. Како што соопшти МВР, лишени од ...
сите 314 | | | веќе видена

Можни се нови ограничувања на есен, но само за невакцинирани, кажа министерот за здравство Филипче, изјави декан ајдобра заштита од коронавирус и сите ...
сите 258 | | | веќе видена

Претседателот на Бугарија, Румен Радев, остварил телефонски повик доцна синоќа со македонскиот претседател Стево Пендаровски во врска со огнената стихија во ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

20.000 Македонци вакцинирани во Србија викендов

Од:
До кого (е-маил):
Порака: